Bebişim hasta oldu

cicikizsinem soruyor: 4

ben çalıştığım için annem götürdü doktora boğazları şişmiş antibiyotik vermiş hiç içime sinmedi ateşi de var ne yapmalı çok üzüldüm :(

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


didemarikan

Çok geçmiş olsun . Tahlil yaparak mı doktor antibiotik vermiş? Şu anda çok yaygın olarak influenza a virusu dolaşıyor buna dayanıyor ise antibiyotikten kaçınmayın derim ben.


cicikizsinem

hayır tahlil yapılmadı muayne etmiş ama büyük ihtimal üşüttü bir iki gün önce ben de yanında olmadığım için bilemiyorum ki


annemmm01

Geçmiş olsun bebişine canım benim. Ben ilaçlara karşı değilim de antibiyotik korkum var. Benim oğlumda 7. Ayıydı sanırım üşütmüştü petitusla burnu aka aka geçti sonra 1 hafta sonra yine oldu tekrar götürdüm, biraz hırıltısı var dedi hemen antibiyotik yazdı çok canım sıkılmıştı, ilacı vermek istemiyordum. 3 gün bekleyeceğim dedim önceki ilacı verdim petitusla ve serum fizyolojiklede burnunu hep temizledim zaten hastalıkta tıkalı burun mahvediyor bebeği. Neyse işte çok şükür atlattı yani dedim iyiki hemen antibiyotik vermemişim.

Ama şuan senin bebeğinin durumunu bilmiyorum. Biraz iç güdüsel davran ve ne yapman gerektiğini düşünüyorum. Tez zamanda iyileşir inşallah. Hoşça kal.


annemmm01

Ateşi içinde, güzel bir banyo yaptırın ama üşümesin dikkatli olun yani daha da üşütmesin.Cevaplamak için Üye ol