Terleme sorunu :(

emineaslihan soruyor: 6

merhaba sevgili anneler, doğum yapalı 3,5 ay oldu hala gece gündüz terliyorum, geceleri 2 kere üzerimi değiştirdiğim oluyor, terleme sorunu ne zaman biter? :(

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ayazlali

Of o terlemeler, ben de hiç sevmezdim :-( Ne zaman geçti hatırlamıyorum ama ikinci çocukta akşamdan eşimin tişörtlerini istifliyordum yatağın yanına, bebek emmek için uyanınca yanına gitmeden hemen üstümü değiştiriveriyordum ve ıslanmış tişörtü kurusun diye sandalyeye seriyordum. Kendinizi üşütmeyecek, rahat ettirecek bir çözüm bulun, çok da üstünde durmayin, geçince unutacaksiniz hemen zaten. Umarım hemen geçer!!


Tutaste

terleme mevsimsel ve kişisel (hormonal vs) sebeplerle standart bir şekilde ilerlemeyebilir ancak ter kokusu için doğal bir çözüm istiyorsanız (gebelik sonrası çok farklı olabiliyor normalde öyle bir sorun olmasa da) karbonat kullanmanızı önerebilirim. Duştan sonra koltuk altınıza karbonat sürmeniz yeterli olacaktır, daha çok uğraşabilirim diyorsanız :

http://www.zehirsizev.com/kisisel-bakim/tarif-ev-yapimi-deodoran-hindistancevizi-yagli/bayselif

Emzirmeden kaynaklanıyor diye biliyorum, aşırı terlerdim ben de , ilk oğlum yaz bebeğiydi ve çok sıcaklarda gelmişti ama 2.kış olmasına rağmen terleme hep oldu o daha kötü oldu , üşütüyor çünkü yataktan çıkamıyordum.Çok uzun sürmez ilk 3 ay çok yoğun oluyor sonra hormonlar etkisiyle hafifliyor ,az kalmıştır diye tahmin ediyorum.


annesininnecesiii

ben de daha yeni dogum yaptim sayilir bir bucuk ay oldu bende terleme sorunu yasiyorum. doktoruma sordugumda vucut sut uretimi yaparken cok efor sarfedermis  emzirirkende ayni sekildeymis yarim saatlik bi emzirmede vucut bir bucuk saat spor yapmis gibi yorulurmus bu terleme o yuzdenmis. bu soruna suanlik dustan baska cozum yok gibi gorunuyo 


ayazlali

Benim bildiğim hamilelik boyunca bebek büyütmek için artan kan hacminden dolayı bu terleme. E, dokuz ayda bir buçuk katına çıkan kan iki günde eski haline dönemiyor :-) Aylarca terleye terleye azalacak. Emzirmeden dolayı olduğunu sanmıyorum, öyle olsaydı iki üç sene (yani bebeği emzirdiğimiz süre boyunca) terlerdik, neyse ki o kadar uzun sürmüyor :-)


annesininnecesiii

ben doktorun soyledgini soyluyorum yoksa kimseyle polemige girmek degil amacimCevaplamak için Üye ol