4-6 ay arası bebeklerde psikolojik bozukluk?

nilaylilayla soruyor: 7

lila tam 4 aylık oldu...son 1 aydır sürekli ve yoğun bir şekilde ilgi istiyor..yanından ayrılınca ağlamaktan katılıyor...odaya girer girmez gülmeye başlıyor elleri ayakları kıpır kıpır ve çok mutlu oluyor...bu konuyla ilgili araştrma yaparken bir yazıya rastladım,yazılanlar aslında birçok bebekte gözlemlenen şeyler diye düşünüyorum..ama yine de endişelendim...siz ne düşünüyorsunuz?
aynen yapıştırıyorum:
4-6 ay bebeklerde :Sürekli ilgi istemek, Hastalık olmaksızın hırıltılı solunum, Dik tutulmak istemek, Dik pozisyondan hoşlanmamak, Şımarık davranış, Beslenmeye karşı kayıtsızlık ,Diş çıkarma ve ısırma problemleri ,Uyanıkken aşırı şekilde ileri-geri sallanma, Derin dalgınlık hali : Genellikle çocuk sağlıklıdır, Çocukta psikolojik bozukluk akla gelmelidir.. (dr.ahmet berk cidde)

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


nilaylilayla

uod bende şu an araştırıyorum ama internette kaynak yok...sadece bu yazıyı buldum,ondan da birşey anlaşılmıyor...diğer araştırdığım bir konu da bebeğin anne karnında geçirdiği dönemde annenin beslenmesinin bebeğin ilerki yaşlardaki sağlığı (bedensel ve ruhsal) üzerinde ne gibi etkileri olabilir?bu konuda da tam ve kanıtlanmış bilgiye rastlamadım.

 selencat ;ya aslında ben abartmıyorum,sadece 4-6 ay gelişimini okurken bu yazıya rastladım:)....yardımcım var,ev işi ve yemek hiç yapmıyorum...gündüz kısa uyku periyotlarında da  banyoya ve yemek yemeğe bile halim olmuyor ....anca buraya bakıyorum bilgisayar basında dınleniyorum:)


ekim_

henna, sana iki şey söylemek istiyorum.geçmişe yönelik araştırma yapmak seni sadece üzer..bırak bence. ikincisi de mutlaka dikkatini çeken ve seni tedirgin eden birşeyler var ki araştırmak istiyorsun. ozaman periyodik olarak uzman kontrolüne götür.en azından işi bilen birilerinden daha doğru bilgi alırsın.internetteki bilgi kirliliği malum..


ekim_

henna, sana iki şey söylemek istiyorum.geçmişe yönelik araştırma yapmak seni sadece üzer..bırak bence. ikincisi de mutlaka dikkatini çeken ve seni tedirgin eden birşeyler var ki araştırmak istiyorsun. ozaman periyodik olarak uzman kontrolüne götür.en azından işi bilen birilerinden daha doğru bilgi alırsın.internetteki bilgi kirliliği malum..


selencem

Henna yazilarinda kendimi gordum :)) 6.ay itibariyle sanki birazcik daha kolayladim. Oturduktan sonra biraz rahatlama oldu, umarim senin de en kisa zamanda kolaylasir hayatin. Kizinin adi lila mi? Ne guzel bir isim :))


tubatulay

henna sölediklerin tamamen normal bi bebek gelişimi,büyüdükce tma tersi kucak ve ilgi istemeyecek bagımsızlaşacak bu dönemde bol bol ilgi ver f,iziksel temas kur,uyaran ver,bu 6.ayda pik yapacak 7 ayda odada yalnız kalmak istemeyecek arkandan aglayacak bu zamanla azalacak..12 aylıkken artık kendi kendine oynayan fır fır dolanan bi bebeğin olacak...rahat ol..annelik  endişe ve kaygı ,sucluluk yetersizlik hislerini beraberinde getiririyoo..böle araştırman da normal tabi...selamlar sevgiler...


nilaylilayla

uod aslında geçmişe dönük bir araştrma oluyor evet ama ben hamilelikte aksine çok düzenli beslendim,8 ay herşeyin organiğini yedim,aş erme durumları oldu ,canımın istediği şeyleri bile yemedim mesela hamburger...katkılı hiçbirşey yemedim,sakız bile çiğnemedim...diyabet ve yüksek tansiyondan dolayı cok sıkı bır dıyetım vardı ve 4 kılo verdim...cok zor geçti..ve bu kadar emeğe değdi mi onu merak edip araştırıyordum aslında:)bir de tabi ikinci çocuk olursa da aynı şekilde davranmak için.....internette bilgi kirliliği çok evet biliyorum...ama tek kaynaktan gitmiyorum hiçbir zaman...
selencat benimki biraz geç oturacak galiba...doktoru sizinki 4 aylık ama siz 3 aylık gibi düşünün dedi...8 aylık doğmuştu..evet adı lila...teşekkür ederiz:)
tubatulay aslında ben araştırmadan ziyade sürekli okuyorum...rastladığım ve bana garip gelen birşeydi o yüzden paylaştım:)ama gerçekten de annelikte endişe duygusu çok hakim..


selencem

Bir arkadasin oglu 6 aylikken oturduyordu rahat rahat. Benimki 7 aylik itibariyle hala devriliyor. Sadece 1 hafta erken dogdu, yani ikisinde de erken dogum yok ama farklilar. Cunku her cocuk farkli, cok takilmamak gerek sanki.
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

4.5 aylik bebegim kilo alimi yavasladi... 2

sarp_06 4A
Son: sarp_06,

3 aylık bebekte otizim belirtileri nelerdir? 9

loyates 3A
Son: Berilimmmm,

Kucakta uyuma!imdat! 6

mylo 5Y5H
Son: denizderya1,

Parmak emme 3