Emdikten sonra neden kusar..

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


skisac

Daha midesi çok ufak, sütün fazla geliyordur, emzirdikten sonra eğik bir pozisyonda beklet, hemen arkasından yatırma, dik pozisyonada getirme.


nihal58

fazla emdiğini kusuyordur benimki 6 aylık olana kadar her emdiğinde kustu daha az emzireyim diye uğraştım ama yok memeyi bırakmıyordu sonra da kusuyordu evin her tarafı kusmuk içindeydi ve aynen dediğin gibi hergün çamaşır yıkanıyordu.

mendiller çok işe yarıyor ama 100 tane filan mendil almışımdır ben herhalde, heryerde mendil vardı onların üstüne kusturuyordum herşeyi yıkamaktan daha iyi bir çözüm.


nihal58

aynen bende panik olup her ay soruyordum doktora hala kusuyor diye ve o da ısrarla birşey olmadığını söylüyordu gerçekten 6 aylık oldu ek gıdalara başladık kesildi kusması önce azaldı sonra hepten kesildi.


babu

Benim oglum da surekli kusuyordu 6 aylik olana kadar. Doktora soyledigimizde kusmugu sizin koltuktan bana (aramizda masa var) gelecek kadar fiskirarak olmuyorsa sorun yok demisti. Kilo alimi da normaldi. Fiskirma ve kilo en onemli kriter, fiskirma yoksa ve iyi kilo aliyorsa evet camasir yikamaya devam. Ben sokaga cikarken hem ina hem kendime yedek kiyafet aliyordum :)Cevaplamak için Üye ol