6 aylık bebekte kum dökme

aysenur_derin soruyor: 5

Kızım henüz 6 aylık ve bir takım şikayetlere istinaden yapılan idrar tahlili sonucu kum döktüğü anlaşıldı.6 aylık bir bebek nasıl kum döker anlayamadım ancak olabiliyormuş.doktorumuz sadece su vermemizi önerdi.daha önce bu sorunla karşılaşan varmı siz neler yaptınız?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


derinuray

tekrar geçmiş olsun bizim kızda da benzer belirtiler var daha önce konuşmuştuk seninle bezinde lekeler gibi...her bezde olmasa da görüyorum. dr senelik izinde pazartesi dönecek.babamız da çok yoğun... pazartesi dr götürmeyi düşünüyorum  idrar testi falan yapsınlar. ben de bol su içiriyorum şu an. siz de başka belirti oldu mu? bizimkinin azıcık ateşi çıkıyor ama dişi de zorluyor onu ateş ondan diyorum. bir de idrar biriktirme olayı zor olsa gerek bebeklerde yandık:((


mibrim

bizimde bazı huzursuzluklarından dolayı yapılan tahlillerde,ultrasonda çıkmıştı..3 aylıktı ve kum döküyordu ama ben bezinde hiç bir şey görmedim şimdiye kadar..bol su vermemizi sık görüldüğünü ve endişe etmememizi söylemişti doktorumuz..nitekim 1 yaşına varmadan yapılan tahlil ve usg de sorunun tamamiyle geçtiğini öğrenmiştik..bol su başka bir şey yapmadık..


aysenur_derin

nuray pembe lekeler,koyu sarı idrar ve daha az idrar yapma ile farkettim ben ayrıca zayıfladı yavrum.bugün başka doktorada gittik o ultrasonda istedi onuda çektireceğiz. ateş olmadı bizde ama belki sizin ki idrar yolu enf. olabilir mutlaka tahlil gerek tabiki.

mibrim sizde kum dökme ile beraber kilo sorunu yaşandımı?


mibrim

hayır kilo sorunu yaşamadık ayşenur_derin


kasimpati

bizde de 3 aylıkken kum dökme ve böbrek taşı görüldü. bunun üzerine pediatrik nefroloji uzmanımızın takibine alındık. halen periyodik olarak kontrole gidiyoruz. konunun üzerine ciddiyetle giderek üniversitelerin pediatrik nefroloji bölümüne muayene olmanızı tavsiye ederim.acil şifalar diliyorum.Cevaplamak için Üye ol