kucakta uyumaya alışan 2 aylık bebişimi nasıl vazgeçiricem:)

neslihanokutgen soruyor: 9

oğlumu kucakta değil başka türlü uyutmak istiyorum çünkü omuzlarım iflas etti valla bazen çarşafa koyup sallamayı bile düşündüm :) böyle bir sorun yaşayıpda çözümü olan annnelerden yardım bekliyorum

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


hilaldefne

benimki altı aylık olana kadar yatağına koyduğumda kendi kendine uyuyordu. altı ayda sonra kucak ister oldu. Değişebilir zamanla.. her yöntem her çocuğa uymuyor maalesef.


bengiengin

bence keyfini cıkartın sonra cook özlersiniz


SenaMina

Kucakta bir süre devam edecektir diye düşünüyorum daha çok minik çünkü. Sonra her yöntemi deneyeceksiniz mecburen uyutabilmek için, büyüyünce kucakta durmak istemiyolar.


neslihanokutgen

omuzumun acısı olmasa hiç sorun etmicem aslında onu kucaklamayı seviyorum ama her zaman değil:) 3 ayını doldurması dört gözle bekliyorum belki biraz daha düzen olur hayatımızda gerçi gece sorun yaşamıyorum 8-9 gibi banyo yapıyor 10u buluyor uyuması bazen 10 bucuk sonra sabah 4 te mızmızlanıyor besliyorum ama o uyumaya devam ediyor sonra da bazen 7 de bazen 8 de yine mama istiyoru uykulu besliyor sonrasında yine uyuyor  ama 1 saat falan bazen 9 bazen de en geç 10 da uyanıyor ama sonra güzdüzleri işkence işte uyumuyor uyursa da kucakta uyuyor yatağa koyuyorum 15 20 dk sonra bazende hemen uyanıyor sonrada akşamları 7 den sonra huysuz ve ağyalayan bir bebek oluyor umarım 1 ay sonra gündüzleride düzene girer oğlum:)lopikcim

kucakta mı memede mi uyuyor bebeğiniz..eğer benim kızım gibi sadece memede uyuyor ve yatağa bırakılınca kısa sürede uyanıyorsa belki de tam doymuyordur( yani bende öyleydi)..Bebek çok kuvvetsiz olduğu için yeterince ememeden uyuyakalıyordu o yüzden de 2,5 ay saatlerce emzirmek zorunda kaldım..hep yazıyorum bir gün tam 18 saaat göğsümde kaldı, tuvalete gitmek bile zordu o zamanlar..


neslihanokutgen

yok benimkisi memede uyuyakalmıyor sadece kucakta olmak istiyor genelde o da sadece gündüzleri gece yatağında yatıyor sorunsuz aslında hep değişiyor 2-3 gün gündüz uyumyorsa bir iki günde öğleden sonra 2-3 saat uyuyor değişiyor sürekli bu yüzden bende bir düzen kuramadım bir türlü sadece yemek,aktivite ve uyku sıralamasını oturttum birde akşamlarımız hemen hemn düzenli gidiyor ki bunuda oğlum kendi yaptı zaten bende çok düzen delisi olmak istemiyorum kendimi ona düzen oluşturucam diye de eve kapatmak istemiyorm ama onun ağlamasınada hiç dyayanamıyorum:) bu annelik çok zor gerçekten allah tüm annelere sabır versin inş.


ecehankoc

Bizde de ayni sorun var. Kucakta saatlerce uyuyabilir ama yataginda uyuyunca 45 dakika dolar dolmaz uyaniyor. Ben de pes ettim artik, uykusunu alsin diye gunde bir iki uykusunu kucagimda uyutuyorum.Yoksa uykusunu almaya almaya aksamuzerleri bir canavara donusuyor, o agliyor, ben agliyorum. 


Neyse ki geceleri yataginda uzun sure uyuyabiliyor, yoksa halim ne olurdu bilmiyorum.

Biraz buyuyunce gecer diye umuyorum, zira okudugum kadariyla 45 dakika bir uyku dongusuymus, dongu bittikten sonra yeni donguye nasil gececegini bilmiyor ve uyaniyorlarmis, buyudukce yeni donguye gecmeyi ogreniyorlarmis. Umarim yani:)


UykuMelegi

Sevgili Ecehankoç,

Senin de söylediğin gibi 45 dakika bir uyku döngüsü ve eğer kendi başına uykuya dalmayı bilmiyorsa o zaman çocuklar uykuya devam etmiyor ve ağlıyorlar. Ağlama sebepleri 'Uykum var ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yardım edin' anlamına geliyor aslında.

Ne yazık ki bebekler ve çocuklar kendi başlarına uykuya dalmayı da bizim öğretmemiz sonucunda öğreniyorlar. Nasıl yaparsanız yapın, hangi metodu kullanırsanız kullanın bebeğinize kendi başına uykuya dalmayı öğretmelisiniz. www.annelerindunyasi.com 'daki Uyku Meleği'nin bu konudaki yazılarını okuyabilirsiniz.

Uyumak biyolojik bir ihtiyaçtır ama uykuya dalmak öğrenilen bir davranış biçimidir.

Uyku Meleği - Seride Samurkaş Karaç


ozdenin_oykusu

biz de 5 ay boyunca kucakta uyttuk,emzirme pozisyonunda.çokkk yorucu.Allah kolaylık versin.bzi vazgeçirememiştik.inşalalh sizinki vazgeçer


Cevaplamak için Üye ol