Krese nasil alisacak:(

isilak soruyor: 6

merhaba, oglum 3,5 yasinda,krese baslayali bugun 2 hafta oluyor ilk 2 gun cok agladi gitmiycem diye sonra alisti hatta istekli gibiydi, fakat simdi tekrar ilk gunlere dondu. Kendince kodladi olayi: anne beni kucaginda servise birak sonra el salla, aksam babam beni kucaginda eve getirsin sen evde bana yemek hazirla:) gülünecek bir durum ama icimden aglamak geliyor cunku aksam surekli tekrarliyor bu olayi. anne okula gitcez mi diye aglamakli bir sorun ardindan olayin canlandirilmasi:)
Gece sürekli sayikliyor aglamakli ve huzursuz uyuyor, beraber yattigimizdan biliyorum:(
Sizce bir gariplik var mi her cocuk benzer seyler yasar mi?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Ozge

Derin 14 aylik basladi krese, konusamiyordu tabi, olayi tam idrak edemiyordu...Ilk 1 hafta cok agladi benden ayrilana kadar, sonrasinda da bir sure agliyormus:( 2. ve 3.hafta benleyken yine biraz agliyordu ama arkamadan 5-10 dakika daha mizmizlanip susyormus...4.hafta hala benleyken agliyordu, gitmemi iztemiyordu ama hemen arkamdan susuyormus:) sonrasinda da gule oyniya gitti hep, simdi de cok mutlu, ogretmenini, arkadaslarini cok seviyor:) 
Tabii 3 yas daha buyuk bir yaz, mizmizlanmasi eminin surucektir, ama zamanla alisir bence...arkadaslarla oyun daha cazip gelmeye baslar...Bence biraz zaman taniyin.


senayc

Belki öğretmeniyle konuşup biraz daha özel ilgi göstermesini isteyebilirsin. Öğretmenleri ne kadar ilgi gösteirse o kadar mutlu gidiyorlar .


Ozge

Senayc'ye katiliyorum, Derin'in alismasinda ogretmeninin cok faydasi oldu, kadicagiz bazi zamanlar kapilarda karsilayip aliyordu hemen kucagina:) cok oynuyordu Derin'le.


Damla

Bir gariplik olduğunu düşünmüyorum. Sabah biraz daha erken kalkmaya çalışıp, biraz sakin hazırlanmaya çalışmak yararlı olabilir (bunu kendime de hep söylüyorum ama pek başarılı değilim).

Bence rahat olmaya çalışın. Çünkü eğer siz tedirgin uğurluyorsanız bu da mutlaka etkileyecektir.


yusufunalemi

MALESEF AYNI ŞEKİL SORUNLARIMIZ VAR:(
kreşe başladı her gün arkamdan ağlıyodu 10dk aralıksız.sonra 8.gün bronşit atağıile kreşe ara verdik.ıkı hafta sonra tekrar kreşe.bu sefer ananne bırakıyor.ve annem bırakırken arkasına bakmadan dırekt çocuklara atlıyormuş.yani naz yapıyo bana:(
bi süre anannne bırakıp alışsın dıyoruz.


Ozge

Tabii anneye daha cok naz yapiliyor...Cevaplamak için Üye ol