Şişli-Kurtuluş

Kitapcokseveranne soruyor: 10

Bu bölgede bulunan kreş, yuva bilen varmı?

Bu soruyu cevapla


41 Cevap


Kitapcokseveranne

Ayca eline sağlık harika bir açıklama olmuş, arayıp bilgi alacağım kendilerindende. çok çok teşekkürler


gulusturkmen

Özlemcim, Mecidiyeköy'de Trump Tower'ın dibinden girilen yolda Dostluk Denizi vardı. Barış'ın ilk kreşidir. Sahibesi dünyanın en tatlı, en aklı başında, teslim aldığı çocukların üzerine en titreyen kreş müdirelerinden biridir. İstanbul'dan Ankara'ya taşınsalardı keşke. Bütün çevresi bilir, gider meyveleri kendi elleriyle seçermiş marketlerden falan. Her detaya dikkat eder. Ayrıca çocukları kayırmaz, şımartmaz, sevgiyle eğitimlerini verir. Fiyatı da gayet uygundu. Hala arıyorsan bir bak...  


aycaogus

aa bak Gülüş yemek deyince o konu hakkında da yazayım .. her şey orada yapılıyor herhangi bir şekilde hazır gıda yok ..okullarda her yemekten sonra menülerde görmeye alıştığımız sütlaç puding vs. yok .. bir tek akşam üzeri kek/poğaça/ peynirli ekmek gibi bir seçenek var onlar da orada hazırlanıyor.  çikolata şeker vs ıvır zıvır yok çocuklar çantalarında yiyecek getirmiyor ancak biri yurt dışına gittiyse getirebiliyor ama yuvanın sahibine veriliyor onlar veriyorlar çocuklara uygun bir zamanda mesela bir gün önce d.günü kutlandıysa ertesi gün onu vermiyorlar .. doğum günlerinde aileler gelmiyor sadece bir pasta ( tercihen ailenin kendi yaptıkları ama genelde çoğunluk hazır getiriyor!! grr :)) ile kendi aralarında kutluyorlar .. 

mesela feriköy pazarına gidiyorlar gezi kapsamında biz o gün 1 -2 tl veriyoruz :)) kendileri seçiyorlar meyvalarını o gün akşam üzeri o meyveları çöp şişe dizip meyve salatası yapıyorlar :) yani yemek konusunda benim kadar manyak birini bile memnun edebildiler :))
gülüş senin dediğin yeri hiç bilmiyordum gerçi bana yine uzak ama fiyatı uygunsaymış keşke geçen sene bilseymişim :( 


_Sezin_

Ayça, ferikoy pazarı Cumartesi kuruluyor, Cumartesi de kreş var mi?


aycaogus

feriköy pazar p.tesi perşembe günleri kurulur :) cumartesi kurulan organik pazar :)))Kitapcokseveranne

Valla ne diim 2 tane harika kreş örneği çıktı karşıma... bir ara çok acil olmuştu eşimin işinden dolayı. Ama bu sene 2 yaşına basınca belki sadece oyun grubu olarak başlayıp artık 3 e basınca başlatma taraftarıyım. Çok çok teşekkürler bayanlar.

Bu arada, feriköy pazarı nerde kuruluyor yahuuuuu benim dünyadan haberim yok bide kurtuluşta oturuyorum. Organik pazarla aynı yerdemi kuruluyor.


_Sezin_

aa tamam bilmiyordum..


aycaogus

aynı yer evet  :) ama paza ahalisi çok bozdu kendini ben artık manavımdan almayı tercih ediyorum ..eskiden bir keyifti ama şimdi hepsinde pabuç kadar dil! :) 

aynı zamanda cumaları da aynı yered ikinci el pazarı kuruluyor(du) bilmem hala var mı? minik_eller

merhaba benimde 3.5 yaşında bir oğlum var ben çalışan bir anne değilim ama çocuğumun arkadaş edinmesi için evimize yakın bir okula gitmesini istedim ve araştırmaya başladım bu siteyi önceleri sadece soru cevapları okuyarak takip ediyordum ama okul araştırma döneminde gördüğüm ve hiçbir şekilde anlamlandıramadığım bazı olaylar oldu ve diğer ailelerinde okul seçerken diikatli olmaları için buradan paylaşmak istedim. evime yakın olan doğru çocok anaokuluyla görüşmeye gittim beni ve oğlumu bisüre beklettiler ve orada çalışan bir görevliye okulu gezmeye yeni veli geldi herkese haber verin dendi acaba çekindikleri ne vardı diye merak uyandırdı bende??? sınıfları asansöre binerek gezdik, asansörü çocuklar kullanıyor mu diye sordum hayır kesinlikle dediler ama biz yukardan aşağı inecekken asansöre sıkış tıkış binen çocukların inmesini bekledik??sınıflar çok kalabalıktı bana telefonda bilgi veren bayan sınıf sayılarının 10 olduğunu söylemişti bu nasıl bir tezatlıktır anlamadım, zaten sınıfları gezerkende hiçbir aktivite göremedim???kesinlikle çocuğumu teslim edebileceğim biryer değildi.daha sonra sevgi yumağı anaokuluna gittim bir iki kişidende duymuştum ama apartman dairesi olduğu için düşünmüyordum keşke tek olumsuz yanı bu olsaymış gittiğimde heryerin temiz olması hoşuma gitti ama bu temiz kokunun heryere saklanmış olan fısfıs kokulardan olduğunu anladım bunlar zararlı değilmi diye sordum cevap veremediler??? sonra karanlık bir sınıfta tek başına ağlayan bir çocuk gördüm neden diye sordum o cezalı cevabını alınca bir anne olarak sinirlerime hakim olamadım çünkü masum bir çocuk karanlıkta sesi kısılana kadar ağlatılacak ne yapmış olabilir???neredeyse çocuğumu okula vermekten vazgeçtim ama malum havalarda soğudu ve artık eve kapandık, parktan tanıştığım ve ilgili bir anne olduğuna inandığım çınar ın annesi bana bir okul tavsiye etti ve birgün çat kapı ziyarete gittim kapı açıldığında kurabiye kokuları ve klasik müzikle karşılandım okul yeni açılmış olduğu için biraz tereddütlerim vardı ama okulu gezdiğimde ve bilgi aldığımda yeni bir okul olmadığını geçmişlerinin çok eski olduğunu ve çok tecrübeli olduklarını öğrendim zaten okulu gezerkende bu çok belli oluyordu çünkü bir bölümde sanat öğretmeni kil ile yanardağ deneyi yaptırıyordu çok şaşırdım ve beğendim diğer bir katta ise çocukların ellerinde müzik aletleri ile ingilizce şarkı söyleten bir öğretmen vardı onur da hemen bir müzik aleti alarak onlara katıldı (müziğe karşı ilgisi var ) diğer gezdiğimiz okullarda benim yanımdan bile ayrılmamıştı... yılbaşından sonra başlatmayı düşünüyorum, yaşadıklarımı sizlerle paylaşıyor olurum.mutlu yuvam anaokuluna güvendim inşallah beklediğim gibi olur teşekkür ederim çınar ın annesi...  


aycaogus

Sevgili güzeller.. orası korkunç bir yer :( 1 ay bir denemem oldu neden 1 ay ısrar ettim bilmiyorum ama son gittiğimiz gün oğlum ağlamaktan kusmuştu! 6 ay okul konusu açamadım bile sonra ahtapoti ile yolumuz kesişti.. biraz pahalı ama gözüm kapalı gönderdiğim evimiz gibi hissettiğim bir yer oldu .. evine yakın olabileceği için söylüyorum zaten yukarıda uzun uzun yazdığım mesajlar var.. aman diyorum doğru çocuk için.. adıyla ters orantılı bir yer orası ..Cevaplamak için Üye ol