Gündüz Uykuları

Damlanin_Annesi soruyor: 5

Kızım doğduğundan beri çok uyuyan bir bebek değildi. Hem gündüz, hem akşam.
Ancak son 1 aydır gündüz uykusu hiç kalmadı. Sabahtan yarım saat uyursa uyuyor, sonra tüm günü ayakta geçiriyor. Haliyle öğleden sonraları oldukça huysuz oluyor.
Akşam ise normalde 20:00 gibi uyumuş oluyor, ancak bu son durum yüzünden uyku saati 19:00'lara doğru kaydı.
Önerileriniz bekliyorum...Bu soruyu cevapla


15 Cevap


Ozge

Feray, Derin de cok aglayarak uyaniyordu, buyudukce azaldi...Benim dusuncem ya bir yeri tutuluyor, ya ruya goruyor, belki de yaninda bizi goremiyince biranda korkuyor,...ama buyudukce azaldi kesinlikle, simdi gule oyniya kalkiyor, icerlerde kendisi oynuyor sonra bizi kaldirmaya calisiyor:) gece uyaninca bazen agliyor yine, ama bence buyudukce o da gecicek...2 yasindan buyuk annelerin dusunceleri nedir bu konuda?

Ponaran, ben disarda bile olsam Derin'i arabasinda bir sekilde uyutmaya calisiyorum ve biliyor musun cogu zaman hem daha cabuk hem de daha uzun uyuyor:) hosuna gidiyor...yani onemli olan ayni saatlerde nerde olursa olsun uyumaya motive etmek...


yusufunalemi

doğrusu özge haklı 2 yaş sonrası düzeldi gibi bizimki de...yani "gibi"nin altını çiziyorum.on dakkada bir uyandığımı biliyorum mesela.okuduğum kitaplar araştırdığım siteler her şey boştu oğlum anca canı isteyince uyuyordu.doğrusu halen de aynı.rituna gelince.vala düzenimiz sabit öğle uyku saati yani mesela.ama hele bi o saatte dışarda olayım asla uyutmak mümkün deil hele etrafta çocuklar varsa ....yani oğlumu kendime uyarlamak mümkün olmadı benim için.uyarlayabilen anneleri alkışşıyorum :)


Damla

Feray, bana gündüz için 1-1,5 saat iyi bir süre gibi geldi.

Damlanin_Annesi, yürümeye başladı mı? Ilgaz da o dönemlerde yürümeyi sökene kadar öyleydi, sonra doğru dürüst yorulmaya başlayınca birden çok güzel düzene girdi.

Bir de bu dönemlerde artık kendi kendilerine dalmayı öğrenmeleri gerekiyor, yoksa ilk dönmede hemen uyanıyorlar tekrar.


feray

damla;evet şu an için fena değil gündüz uykuları,önceleri 40 dakka uyuduğu için 1 saat-1,5 saat iyi geliyor.benim sıkıntım az uyumasından çok, zor uyuması ve uyanınca çok ağlaması.
 özge  bunun büyüdükçe geçeceğini söylüyor buda beni biraz rahatlattı açıkçası.
teşekkürler


Damlanin_Annesi

Damla, kız henüz yürümeye başlamadı. Profesyonel emekliyor kendisi, pek de niyeti yok gibi henüz :) Bende aynı şeyi düşünüyorum aslında, enerjisini tam atamıyor bencede.

Özge, dışardayken bende uyutuyorum mutlaka. Daha ufakken daha uzun uyurdu ama artık son 1-2 aydır 30 dak. fazla arabada uyumuyor.  Saat kurmuş gibi 31. dk. gözler açılıyor. Ancak araba koltuğunda daha uzun uyuyabiliyor.
Cevaplamak için Üye ol