kardeş:)

zeynepkagan soruyor: 5

2008 mart doğumlu bir oğlum var.kardeşi olsun istiyorum
.ama doğru zamanı merak ediyorum.açıkçası iki kardeş arasındaki yaş farkı ne kadar olmalı arkadaşlar?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


CiciAnne

olsun olsun :)

pedagoglara kalsa 2-3 yaş arasında çocuk sadece kendisi ile ilgiliyken en doğru zamanmış. bilemiyorum tabi beni kandırıyor da olabilirler olduktan sonra sorduğum için :))


mibrim

benle kardeşim arasında 8 yaş var ve ben bundan hiç bir zaman memnun olmadım..aynı telden hiç çalamadık dertler farklı meşguliyetler farklı oldu hep..düğünlerde dans edecek bir abim yahut 2-3 yaş küçük kardeşim olsun çok istemiştim taaa küçükkene:))


jildando

bende 3 yas en ideali diye biliyorum. Yankı Yazgan ın kitabında da okumustum zaten, nitekimde kendi cocuklarım arasında da 2,5 yas fark var. İkisi de planlıydı .
Soyle de bir gozlemim var etrafımdaki diger cocuklardan. 2 ile 4 yasındaki cocuklar aynı seylerden hoslanıyorlar, aynı oyunları oynuyorlar, anne baba ile ilişkileri aynı duzeyde, henuz arkadaslar devreye girmiş olmuyor vs. Yas ilerledikcede aynı tip bir gelisim gosteriyorlar zaten. Bu yas aralarında cocuklarınız olunca da yapılan her aktivite de , tatilde  vb. beraber gecirilen zamanda ortak bir sey yapabiliyorsunuz ve ikisi de bu durumdan cok keyif alıyor. Ayrıca beraber de cok guzel oynayabiliyorlar, biri birinden sıkılmıyor. İleri yaslarda da arkadaslar edinip belki anne babadan ayrılıyorlar ama bu seferde beraber takılabiliyorlar. Aynı tip sorunlarla karsilasip birbirlerine destek verebiliyorlar vb. daha bir cok neden sıralayabilirim sanırsam. Nitekim biz 4 kardesiz , ben en kucukleriyim. En buyuk agbim benden 9 yas buyuk ve beraber olunca ne konusacagimizi bile bilemiyoruz. Cocukluk anılarımda da hic yok gibi zaten. Ama benden 2 yas buyuk bir agbim var onunla ikiz gibiyiz diyebilirim, simdi evlendik hayatlar ayrıldı biraz ama daha gencken yedigimiz ictigimiz ayrı gitmezdi .
Biraz uzun bir aciklama oldu galiba:) Sonuc olarak bence kardes , eger anne baba olarak isteginiz ve gucunuz varsa cok guzel birsey, yas arası az olursa da daha guzel diyebilirim. İki kucuk cocuk aynı zamanda yorucu da cok ama sonrasının cok keyifli olacagina da eminim.


sevimli

benim bira sekiz buçuk diğeri 1 yasında iki kızım var.ben ilk kızım doğduğunda bütün ilgimi ona verdim çalışmayı bıraktım kardes düşünmedim anne baba sevgisini yeterince alsın istedim ama hata etmişim inanaın su an büyük kızım 3. sınıfa gidiyor kardesıyle oynuyor ama cabuk sıkılıyor aralarında 7 bucuk yas var ilgili değil fazla kardesiyle.o yüzden fazla ara vermek hiç iyi değil bence ortk paylaşacakları hiçbişey yok.büyük kızım liseye baslarken küüğü ilk okula yeni gidecek düsünün.suan arkadasları geldiğinde yanında bile istemiyor kardesini.


zeynepkagan

hepinize fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.gerçekten doğru zamanı bulmak çok zor.inşallah bnm gibi düşünen herkes doğruyu bulur.sevgiler..Cevaplamak için Üye ol