Dahi bebek setini deneyen var mı?

gullika soruyor: 2

Selam,
Bebeğimle bütün gün evdeyiz,bazen hava güzel olduğunda parka çıkarıyorum ama böyle boş boş oturmak beni rahatsız ettiğinden onun zihinsel gelişimi için neler yapabilirim diye biraz araştırdım.Bebeğin gelişimi için bazı eğitim setleri var,Dahi bebek diye bir set buldum açıkçası fiyatı biraz pahalı geldi toplam 30 dk lık 2 vcd 90 tl civarında.Aranızda deneyen var mı? tanıdık birinde bulsam cd leri kopyalıycam ,kullanıp ikinci el olarak satmayı düşünür müsünüz?
Faydasını gördünüz mü?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


sinemt

bence o kadar para vermeye gerek yok, üstelik bebeklere 2 yaşına kadar tv izletilmemesi gerektiğini okumuştum, eğitim cd leri de reklamı yapıldığı kadar faydalı değilmiş.. benim duyduğum okuduklarım bunlar tabi.herhangi bir tecrübem yok bu konuda.
ben siyah beyaz boyadığım hayvan resimlerini göstermiştim kızıma..resimleri büyük büyük kendim çizmiştim, ( bi sitede görmüştüm böyle hayvan resimleri olan 6 tane kartı 20 liraya satıyolardı) sonra o resimler hakkında hikayeler uydurdum,konudan konuya atladım, maksat konuşmak nihayetinde. şimdilerde o resimleri gösteremiyorum çünkü her şeyi kızım ağzına götürüyo, kitap bile güçlükle okuyoruz.. sanırım 6. aydan sonra renkli boyalı resimler de gösterilebiliyor (ilk 6 ay siyah-beyaz daha dikkat çekici oluyomuş) bebeğinizi sağlıkla büyütmeniz dileğiyle:)


ediluj

bende araştırmıştım pediatrist ve psikiyatristler çok önermiyor.zaten tv fazla renkli ve hareketli olduğu için bebek beyin gelişimine olumsuz etkiliyor.Evde zihnini geliştirecekte bir çok aktivite deyapabilrsiniz..
Ben www.akillibebek.com daki ve akıllıbebeklerakademisi kitabındaki oyun önerilerinden çok faydalanıyorum (www.akillibebeklerakademisi.com dan almıştım)yine oyuncakları ilede vakit geçiriyoruz,tv de sayrettirmektense ilk kitabım serisinin hayvanlar ve ilk sözcüklerim kitablarını,Teyt's oyun kartlarınında renler ve harfler kartlarını aldım onları ve üzerindeki resimleri gösteriyorum..anlatıyorum..tekerlemeler şarkılar oyunlar...geçiyor gün..
 yine burayıda inceleyebilirsin.. sevgilerimle..

http://hemannehemdoktor.blogspot.com/2011/05/ilk-aylar-bebekle-iletisim-ve-oyun.htmlCevaplamak için Üye ol