Bebegim taklit yapmiyor.

esrarcys soruyor: 3

9 aylık bebeğim baybay ,tel sarar,gell gell babası alkis vs gibi şeyleri yapmıyor yapmadığı gibi öğrenme niyeti de yok varsa yoksa masa üstü çıkmak koltukta dolaşmak oraya çıkmak inmek çekmece karıştırmak...mümkün oldugunca da bunlara izin veriyorum gözetimim altında fakat 
Baba,dede,anne,mama gibi kelimeleri hiç söylemiyor ağzında bir şeyler geveliyor fakat bazen anlam veremiyorum.sizin bebekleriniz ne zaman yapmaya basladi sizce cok erkenmi bu arada goz temasimiz iyi kucagi seviyor neseli bi cocuk.akranlari yapinca bizimki gerimi kaldi acaba diyorum.  

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ozdenin_oykusu

Benim de 9 aylık bir oğlum var. Yalnız çok şey beklemişsinşz bebeğinizden. Gel gel, bay bay vs siz tekrarladıkca öğrenecektlr, o sizi kayıt altına alıyor izleyerek. Kelime söyleme konusu şçinde çoookkk erken. Beklentilerinizi düşünün lütfen. 9 aylık bebek tabiki tırmanacak, her yere ulaşmaya çalışacak. Birlikte geçirdiğiniz zamanın keyfine varın bence


metecan

Benim oğlum da 9 aylık. Henuz hicbir taklidi yok. Aslında bu durum beni de kaygilandiriyor ama diğer alanlarındaki gelişimi iyi.  Göz teması, iletişim becerileri, motor gelisimi her şey yolunda. Şu anki durumunuz nedir acaba? 2 ay geçmiş, bebeginizin taklit becerisi gelişti mi?


esrarcys

Merhaba metecan hic telas yapmayin arkadasin dedigi gibi hepsini kaydedip 10 aylikken alkis baybay ve degisik mimikler yapmaya basladi biz anneler bosuna telas yapiyoruz🙂keyfine bakin her anini kaydediyorlar gercekten herseyin.
Cevaplamak için Üye ol