Planlı sezeryan

beatrix soruyor: 10

Doğumu bebeğin başlatmasını bekleyen var mı aranızda? Bebegim HalA doğum pozisyonuna girmedi saf makat geliş Dedi dr. Doğum kanalında poposu bulunuyor. Hiç yön değiştirmedi hep aynı tarafta aynı şekilde duruyor başı göğüs altımda. Acaba normal doğum pozisyonuna bu haftadan sonra döner mi. Baş aşağıya yani ?

Ve doğumu doktorun programına göre kendi Rahat hazır olduğumuz ana göre planlamak ne derece doğru. Suyun gelmesi doğuma dair hormonlarınsalgılanması ne bileyim doktor tarafından değil de miadıyla Bebek doğmak istediği Zaman sezeryana alınması daha doğru değil mi

Planlı olursa daha travmatik olmaz mı doğum

İnşallah sürpriz olur ve bebeğim normal doğum pozisyonuna girer

İlk doğumum normaldi diye belki normali bildiğim için korkmuyorum ama sezeryan benim gibi bir kontrol manyağı tip için zor doktorların ellerine teslim olmak kendi doğumum içinde pasif kalmak. Ayrıca daha önce ameliyat geçirmedim hiç anestezi kesilmeler yapıştırmalar dikilmeler korkuyorum bunlardan.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


elifmis

merhaba.benim oğlumda makat gelişliydi.son ana kadar dönmesini bekledik ancak 34-35 haftalardan sonra doğum posizyonu alması pek mümkün olmuyormuş.Doktor 38 haftaya planlı sezeryan yapmak istedi, kabul etmedim.Hatta bayram tatili vardı sonrasında ,bayramda ben yokum gelirsen başının çaresine bak gibi üstü kapalı tehtidler savurdu.Ben yine de 40 sonuna kadar bekledim.Dönmedi, ama içim rahat en azından içerde daha uzun kaldı bu gelişimi için çok daha iyi oldu. 40 sonrası da biraz riskli görüldüğü için sezeryan oldu.

Size önerim moxa tütsüsü var onu deneyebilirsiniz, erken deneyenler sonuç aldığını söylüyor. bazı duruş egzersizleri var, you tube da breech baby diye aratırsanız çıkacaktır.ne kadar erken başlarsanız dönme şansı o kadar yüksek.size hayırlı doğumlar diliyorum:)


Ayliz

Günaydın,

Daha otuz beşinci haftanızdasınız, tabii ki dönebilir. Panik olmayın, panik edilmenize de izin vermeyin.

Tıbbi bir gereklilik varsa, elbette sezaryen olacaktır ancak bazı doktorların keyfi tutumları yüzünden, hiç bir doğum emaresi, acil bir durum yokken, bazı bahanelerle, sezaryene yönlendirilmek, hem anne hem de bebek sağlığı için hiç doğru değil.

Bu arada, tüm kadın - doğum uzmanlarını kastetmiyorum, sözlerim yanlış anlaşılmasın.

İkinci bir fikir için başka bir doktora da muayeneye gidin.

Bu siteye üye olan bir hanımın, her iki doğumunda da bebeklerinin son gün döndüğünü - doğum kanalına girdiğini okumuştum, sezaryen için randevu verilmişken.

Hiç bir konuda çok ısrarcı olmamak lazım. Her şeyin hayırlısını dileyelim.

Hayırlı - kolay bir doğum ve doğru seçimlerle karşılaşmak dileğiyle.

 

 


nisabahar

Ayliz + 1000


sibelberildamla

size tavsiyem hiç sebep yokken ameliyat masasına yatmanın bi anlamı yok benim doğumum kendiliğinden başladı kırkıncı haftada ama sezaryen oldum bence bekleyin daha erken derim herşey olması gerektiği gibi oluyo zaten bekleyince sezaryen bile olsan zamanında doğmuş olur en azından


yeshim35

merhaba..


normal bir gebeliğin 42. haftaya kadar sürebileceğini biliyor muydunuz ? (anne ve bebek sağlıklıysa)

bekleyin..bebeğiniz dönecektir.

dönmezse de doula olarak yapabileceğim şeyler var :)

isterseniz birlikte deneriz ;)

doğum yardımcısına ihtiyacınız varsa bana yazın lütfen..

stajyer doulayım..ücret almıyorum.doulabahcesehir

Merhaba


35. hafta bebek donmediği için sezaryeni konuşmak için erken bebek sonradan da dönebilir başka bir doktor görüşü daha alın bence. Eğer öncesinde normal doğum yaptıysanız bekleyebildiğiniz kadar beklemenizi tavsiye ederim ki evet suyun gelmesi , hormonların salgılanması ile yapılacak bir sezeryan anne bebek bağlanması için kesinlikle tavsiye edilir bunu beklemeyi teklif edebilirsiniz doktorunuza.

Keskesiz sezeryan diye netten arastırmanızı tavsiye ederim suyunuzun geldiği doğumu bebeğin başlattığı, bebeğin kordonunun geç kesildiği , bebeğin bakım için anneden ayrılmadığı bir sezeryan mumkun.Dilerim bebeğiniz döner bunlara hiç gerek kalmaz normal doğumla bebeğinizi kucağınıza alırsınız ama sezeryande olsanız onemli olan annenin doğumdan tatmin olmus ayrılması taleplerinizi dikkate alacak bir doktorunuz olması onemli. 

Guzel haberlerinizi bekliyoruz sevgiler :)


seyircikoltugu

Merhaba,


Şu an bunları yazmak için çok erken ama 39 - 40. haftaya kadar beklemeniz en güzeli. Ben kendi isteğimle 39+2'de epidural sezaryen oldum. Bebeğim gayet sağlıklı dünyaya geldi. Normal doğum, bebeğin kendi isteğiyle gelmesini beklemek ya da planlı sezaryen tamamen annenin tercihine bırakılıp saygı duyulmalıdır diye düşünüyorum. Ameliyat tercihi tabi ki size kalmış. Ben hiç sıkıntı çekmeden 2. gün ayağa kalktım ve sonrasında hiç problem yaşamadım. Belki de şansıma problem yaşamadan ayağa kalktım ve ağrılarım olmadı. Kişiden kişiye değişebilir. Yapıştırma da gayet estetik görünüyor. İlla ki iz kalır ama bunu zaman gösterecek.

Epiduralde hiçbir şey hissetmiyorsunuz. Ben tamamen bayıltılmaya karşı olduğum için bunu seçtim. Hem korkum vardı hem de bebeğimi görmek istemiştim. Sadece epidural anesteziyi verirken belden hafif bir ağrı oluyor, kısa sürede geçiyor. Şanslıydım ki doktorlarım çok iyiydi.

Şimdiden hayırlı doğum dilerim. 


pareom

Merhaba,

Benim ufaklık da inat etti dönmedi. Ama doktorum sayesinde şahane bir normal doğum yaptım. Sandığımdan ve ilk doğumumdan çok daha kolay oldu üstelik. Eğer İstanbuldaysanız doktorum Ali Rüstü Ergür tavsiye ederim. Daha detaylı bilgi isterseniz seve seve cevaplarım. Güzel, sağlıklı bir doğum dilerim size. Sevgiler..meriden

Bizim oğlan da makat gelişliydi 38.hafta dr. artık dönmez dedi, sebebi de bebek büyük ve dönecek yeri yok. Ancak bu konuda deneyimli yer dr ekip varsa destek olcak makat gelişli doğum yapılır ve ilk doğum değilse. Benim 39.hafta epidural sezaryen oldu, tecrübeli yerde doğal doğum tercih ederdim.

Hayırlısı sağlıklısi olsun.


meriden

Pareom çok güzel fikir moral vermiş.Cevaplamak için Üye ol