3 yaş yaramazlığı ve pedagog önerisi

Quelle soruyor: 6

Merhabalar,

Kızım ocak ayında üç yaşını doldurdu. Yürümeye başladığından beri çok hareketli ve hatta yaramaz bir çocuk oldu. Son bir kaç aydır yaramazlığın ötesinde saldıranlığa başladı. Zaman zaman istediği yapılmayınca  sinirleniyor ve saçlarımıza yapışıp çekiyor, ısırmaya çalışıyor, vuruyor bize. Yolda yürürken , mutlu mutlu dolaşırken durup dururken yanımızdan geçenlere pat diye vuruyor. Tuvalet konusunu da tam olarak çözemedik. Gündüz bakıcısı varken kendi tuvalete gidip yapıyormuş, biz işten dönünce akşamları yatana kadar devamlı altına çişini kaçırıyor. En son geçen hafta 2 dakika odasında yalnız bıraktım, büyük tuvaletini yatağına yapmış, ve bütün çarşafa eliyle sürmüş. İlgisiz bir anne , baba değiliz. Zaten tek çocuk olduğu için bütün ilgimiz bunaltmadan onun üzerinde. Taleplerini mantıklı bir şekilde herşeye evet demeden karşılamaya çalışıyoruz. Bu son olaylar beni iyice yıprattı açıkçası. Çok üzülüyorum . Kızsam daha kötü oluyor, gülüyor ve inatla aynı şeyleri tekrarlıyor. Pedagog hiç araştırmadım. Bu yaşta çare olur mu ? Götüren ve faydasını gören var mı ? Pedagog önerilerinizi rica ediyorum.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


AOA

Nisan Psiko Danışmanlık'tan Filiz Çetin'i öneririm. 


dilrubaa

Nerdesiniz? Istanbul anadolu yakasinda iraz toros var.


selencem

İstanbul Gayrettepe'de Berta Hanım var, biz bir kez gittik, ufak tefek tavsiyelerle toparladık. Dönemsel veya illa ki bir şeye tepki olabilir, pedagog anlamaya ve nasıl davranmak gerektiğine dair faydalı oluyor.


melecek

Merhaba, hangi şehirdesiniz? Ben Ankara'da özel hastanedeyim, isterseniz görebilirim kızınızı. Yararını doğru bir uzmana ulaşırsanız mutlaka görürsünüz, sorununuz sizlerin çözebileceği boyutu aşmış gibi görünüyor. Kısa zamanda yardım almanız faydalı olur.Quelle

Çok teşekkürler pedagog önerileriniz için.  Biz İstanbul'dayız Sevgili Melecek. 


burkatek

Quelle, merhaba pedegoga gittiniz mi, faydası oldu mu, suan ne durumda kızınız?Cevaplamak için Üye ol