DİYETİSYEN

egedenizi soruyor: 5

Emzirme döneminde ayda 1-2 kilo vermek süt kalitesini ve miktarını bozmuyor diye biliyorum.Gerçi  ben 3,5 aydır gram veremedim.Diyetisyene gidip ayda 1 kilo bile olsa vermeyi çok istiyorum ama yine de endişelerim var. Epey kilo aldığım için de çok rahatsızım.Acaba çok mu acele ediyorum diyetisyene gitmek için? Ne dersiniz??

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


nisa06

ben 11 aylıkken başladım diyetisyene 3.5 ayda 10 kg verdim.bebeğim de hala (akşamları )emiyor.


inciece

egedenizi bende kilo vermek için uğraşanlardım kızım  4 aylık olacak ve geçen ay diyet yapmaya başladım yürüdüm bol su içitm yediklerime çok dikkat ediyorum ama gram veremedim ve kzım sadece 400gr almıştı çok üzüldüm dr çok yoruldugun için bebeğin iyi beslenememiş dedi:(bende boş verdim yine dikkat ediyorum yormuyorum kendimi 6aylık olsun bende diyetisyene gidecem :) bence çok acele etme birde emziren anne kilo verir diyorlar ama ben gr vermiyorum:))))


egedenizi

Hepinize teşekkürler... Diyetisyene gittim geçen hafta.2200 kalorilik bir diyet verdi, şimdi daha iyi besleniyorum. Süt miktarında da artış oldu.1 haftada 2,5 kilo verdim, bu hafta biraz daha yavaşladı ama yavaş yavaş vermeye başladım.İnanılmaz iyi hissediyorum kendimi, iyi ki diyetisyene gitmişim diyorum çünkü ondan öncesi pek de iyi besslenmediğimin farkına vardım.inciece ben de emzirirken hiç verememiş hatta almıştım bile.Kendi başına diyet yapman yanlış olmuş çünkü bizim yüksek kalorili diyetlere ihtiyacımız var.Mesela ben günde 9 dilim ekmek yiyorum:)) En iyisi yardım almak derim...


YesilAnne

Ben oğlum 12 aylık iken ilk kez gitmiştim diyetisyene ve emziren anne diyeti uygulanmıştı. Bence biraz daha en azından 8 aylık olmasını beklemenizde fayda var.


sunny

diyetisyenin işe yaraması güzel . ancak süt miktarındaki artış sizi yanıtlmasın. sütün miktarı değil kalitesi çok önemli . ve diyet yapıldığında ( kalorisi düşük diyetler) sütün kalitesi düşüyor, su gibi oluyor. siz sütünüz çok sanabilirsiniz ama bu sefer de o su gibi olan süt bebeğe yaramıyor. bunu da gözönünde bulundurun.
Cevaplamak için Üye ol