14-15-16-17 aylık bebek anneleri

Sanemm soruyor: 6

Merhabalar, oyuncak seçiminde isabetli olmak için bebeklerinizin bu aylarda en çok sevdiği 5 oyuncağı (ev yapımı ürünler de olabilir)  sıralar mısınız?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


ozlemada7

Kitaplari,toplar,mutfak esyalari,muzikli oyuncaklar,yaramaz toplar,ayicik ve maymunlar


arsli

Çok benzer şeyler bizde de... Oyuncak arabalar (araba olmasa da olur gerçi nesnenin tekerlekli olması yeterli), Toplar (ayağı ile vurmaya ve takip etmeye- eliyle zıplatarak atmaya bayılıyor), müzikli oyuncakları (flüt, marakas, org vs), kredi kartları-nüfus cüzdanları, kitaplar ve renkli bloklar


hale15

kızımın bir numarası:herçeşit top ve balon
sonra legoları,kovası ama bu ara favorisi çekmece ve dolaplar,oyuncaklar hiçbişey değil bunların yanında,bir çekmece ona ait mutfakta,bir dolapta oturma odasında,sürekli aç kapat boşalt doldur,en zevk aldığı oyun.


sazoz

merhaba, buraya yazacak bir cevabınız varsa çok şanslısınız bence.. benim oğlum oyuncaklarıyla hiç oynamıyor.

15 aylık oldu. her çeşit her renk oyuncak aldım ve denedim. varsa yoksa odadan odaya gezmek, bütün çekmeceleri boşaltmak, koltukların tepesinde gezmek ve ortalığı kırıp dökmek..

o kadar yaramaz, hareketli ve sinirli ki artık bir sorun olduğunu düşünmeye başladım. sadece uykudan uykuya poposu yeri görüyor. onun dışında hep koşturma halinde..

bir önerisi olan var mı??


karanfilim

sazoz ben de seninle aynı durumdayım.Kızım 16 aylık oyuncakla oynamıyor.İlgi alanı çekmece ve her türlü dolap içleri.Bu arada küçük sandalyeye tek başına oturabiliyor , tek eliyle tutunup kalkıp sıralayabiliyor ama nedense hala yürümüyor.Şu anda enbüyük isteğim artık yürümesi :(


sazoz

Merhaba karanfilim, benim oğlum 7 aylık sıraladı 10.5-11 aylıkken yürümeye başladı. Şu anda koşuyor. Fiziksel gelişimi önden gidiyor ama bizde de konuşma sorunu var. Hala anne baba demiyor. Bence hiç canını sıkma. Gerçekten de her çocuğun gelişimi farklı. Zamanla peşinden koşmaktan yorulacaksın:)
Cevaplamak için Üye ol