vitamin ve iştahsızlık

ra_she_de soruyor: 2

16 aylık bir oğlum var çok iştahsız yemek saatleri işkence oluyor benim için artık. anne sütü alıyor hala sanırım birde diş çıkardığı için iyice memeye düştü yakamdan inmiyor emme emme diye. sonra da birşey yemiyor tabii. birkaç ay önce doktorumuzun tavsiyesi ile nutrigen üzüm diye bir vitamine başlamıştık onu kullandığım dönemlerde iştahı biraz artıyor gibi ama bırakınca tekrar başlıyor iştahsızlık. benim kafam çok karıştı sağlıklı bir çocuğun devamlı vitamin kullanması gereksiz geliyor yani sadece vitamin alınca yiyen bir çocuk olsun istemiyorum. sizce ne yapmalıyım? 


Bu soruyu cevapla


2 Cevap


emine_

hangi dişlerinimi çıkarıyor şimdi.
bizimki yemek seçiyor bende iştahsız ,dişlerinden kaynaklandığını düşünüyordum.bir öğünde 4 farklı çorba yaptım:( 4.cüsünü yedi. yemeyincede emmek istiyo sütte yetmiyor sürekli emme pozisyonunda. ben bu şekilde yaparak biraz rahatlamıştım. denemeni tavsiye ederim.
tabi dişleride kaşımak için emmek istiyor. ama tok olunca daha az emiyor.
birde köpek dişleri kuzuları çok zorluyor.


ra_she_de

azı dişlerini çıkarıyor birini çıkardı 2.si yolda. bende her türlü şeyi denedim sevdiği yemekleri yaptım ama yok tarhana çorbasını çok seviyor onun bile yarısını zor yedirdim akşam. yemek seçme de var aslında dediğiniz gibi ama şu günlerde sevdiği şeyleri bile yemiyor. huysuzluğu da çok arttı bugün daha yeni uyutabildim :(
Cevaplamak için Üye ol