Grip

Zeynep12 soruyor: 4

Merhabalar. 11 aylık kızımın burnu akıyor hapsuruyor, gece düzgün uyumuyor gündüzde huzursuz, iştahı yerinde Ateşi'de yok ama sanırım agrisi var gibi doktora gitmeden önce ne yapabilirim ?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


mert_mert

ben ilk zamanları apşursa dr koşuyordum belki herkes böyledir..sonraları şimdi yani 2 3 gün bekliyorum nane limon kaynatıyorum,limon bal tarçın yapıyorum ,tavuklu limonlu çorba baktım olmuyor sadece belirtileri burun akıntısı ve hapşurma ise peditus ve ağrısı içinde calpol veriyorum..ateşi yoksa bence ilk müdaheleyi siz yapın ..dr larda farklı yapmıyorlar gerçi bu konuda..


ozgu_naz

öksürük ve geniz akıntısı başlarsa gitmelisiniz.kulaklarını kontrol edin orada sıkıntı var mı diye.ben de dahil olmak üzere gribi pek önemsemiyoruz ama o grip şiddetini arttırınca ki şuan onu yaşıyoruz,  geniz akıntısına dönüşüyor ve antibiyotik zorunlu hale geliyor.eğer fuzuli ilaç vermeyeceğini düşünüyorsanız doktorunuzun ben bir danışın derim.çok geçmiş olsun


Zeynep12

Cold mix, ıhlamur , kecibiynuzu tozu kullanıyorum bu kaç kez dolven verdim ama hala devam gibi daha hafif olsada hatta banada geçirdi sanırım. İlacda kullanmak istemiyorum ama daha ne yapabilirim ?


julyet

ateşsiz grip 2 hafta sürebilirmiş, öyle okumuştum. başka bir sıkıntısı yoksa, burnunu temiz tutmaya çalışmaktan başka yapılabilecek bir şey yok sanırım. grip viral bir hastalık ve viral hastalıklarda antibiyotik kullanılmıyor. hani derler ya ilaçla bir haftada ilaçsız 7 günde geçer diye. şu an oğlumda da burun akıntısı ve hapşırık var. önce serum fizyolojik ile mukozayı yumuşatıyorum, ardından otri bebe aspiratör ile temizliyorum. yatağına da 2 damla cold mix damlatıyorum. onun haricinde bir şey önermedi doktoru. geçmiş olsunCevaplamak için Üye ol