Kulak arkası kıvrımda iltihaplanma

aperpil soruyor: 9

Mrb 

2 bucuk aylık bebegimin kulaklarının arkasında deri kıvrımında çapak benzeri sarı iltihaplanmalar var. Neden kaynaklanıyor bilen var mı? Ne yapabilirim. Banyo sonrası iyi kurulamak gerekiyormus ama bundan olmaz gibi geliyor.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


yasemin_ekin

Benim de aklıma ilk gelen, banyo sonrası iyi kurulanmadığı icin mi böyle bir şeyin olduğu idi. Daha ciddi bir şey zannetmiyorum ki olsun.


aperpil

Seboreik dermotit diye bir hastalık yenidoganlarda oluyormus doktora göstercem 

yag bezleri ile ilgili sanırım konaklar gibi bişi 


beylem

Bizimkilerde de aynı sorun vardı. Doktor egzama olduğunu söyledi. Büyükte durum biraz daha ileri olduğu için adını hatırlamadığım bir krem vermişti. Küçükte ise her gün çocuklar için uygun olan bir nemlendirici kullanmamı önerdi. Ben de aklıma geldikçe sürüyordum. Derinin kuruduğu için rahatsız edeceğini, kaşınabileceğini söylemişti. 


_Sezin_

Bizim oğlanda da var doktorumuz allerjiye meyilli bünyelerde oluyor demişti. Tedavi için birşey önermedi.beylem

evet evet. Bizimkiler de alerjik.


aperpil

ahhh kuzum neye alerjik acaba?


kızlar hani gözde çapak olur ya öyle sarı kuru bişi tam kulak kıvrımında arkasındaki. 
ben kaynatılıp sogutulmus suya batırıgım pamukla temizleyip zeytinyagı surdum iki defa cok iyi geldi simdi yine yapıcam giderek iyileşir inş. 3 aya kadar olan bebeklerde görülürmüş zaten. Gecermiş. 
Bu hastalıgın büyüklerde olusma nedeni ile yeni dogmuslarda olusması farklıymıs. Yag bezlerinin yogun oldugu yerlerde yag bezlerinin calısmasına baglı olarak cıkarmıs. Anneden aldıgı hormonları bebek ilk 3 ayda ancak atabilirmiş sebep buymus diye okudum ben.


huluj

oğlumun kulağının arkasında da olmuştu doktorumuz egzama dedi, inek sütüne alerjisi var. Alerji nedeni ile oluyormuş. Bepanten merhem sürün dedi uyguladım kısa sürede geçti.İnek sütü ve ürünlerini ben tüketmeyince bebeğimde de alerji belirtileri kesildi. Tavsiyem  doktorunuz şüphelendiği besin alerjisine karşı test yaptırmanız.


aperpil

mantıklı cünkü bir haftadır sabahları sütlü gevrek yiyorum vakit bulamıyorum kahvaltıya ac kalmiim diye hemen bununla gecistiriyorum o zamndan buyana var bu durum olabilir

bi keseyim deneyiyim 

cok tesekkürler


selinveyavrusu

bebeklerın genelınde oluyor.yagızda da olmustu.önemlı bısey deil ama neden olsunkı dıye düşünüyosun.tavsiyem banyodan sonra genelde kopuyor o sarı şeyler, iyice kuruladıktan sonra pudra yada pişik kremi sür..biz öyle yaptık gectı


Cevaplamak için Üye ol