my safe feeder

YesilAnne soruyor: 10

selamlar. myfeeder - benim güvenli meyve sebze emziğim adı altında satılan ürünü aranızda kullanan varmı arkadaşlar. Ben aldım fakat henüz oğlumun eline vermeye cesaret edemiyorum nedense. Kullanıp da memnun kalan yada kalmayanların tavsiyelerini rica ediyorum.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Damla

Hani file gibi, içine meyve koyup, emzik arkası gibi plastik parçasını kapatıp, bebeğin eline veriyorsunuz meyveyi kendi emerek yemesi için. Ondan söz ediyorsunuz değil mi?


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben çok az kullandım onu... Karpuz koyuyordum mesela, önüne de arkası naylon olan önlüklerden takıyordum, bir güzel döke döke yiyordu. Üzüm, elma, vs. Ama artık çiğnediğimizden fileye ihtiyacımız yok... Ben çok kullanmadım dediğim gibi ama çok kullananlar da vardır belki.


cestanous

Bi ara kullandım, bir yaşındayken . Üzüm filan koymuştum. İlk başta çok sevdi fakat sonra ağzına sürmedi. Tutma kısmını diş kaşıyıcısı olarak kullandı. Ben memnun kalmadım, fakat denenebilir. Örneğin nar koyulabilir. Yalnız filesinin temizliğine çok dikkat etmek lazım.


pratikanne

Ben de almistim ama oglum fileyi agzina goturmek istemedi. Yediginin tadini tam almasini engelliyor olabilir veya ipligin tadi kosuna gitmemis olabilir. Muzu veya diger ezilebilecek meyve ve haslanmis sebzeleri eline veriyorduk. Boyle alismasi daha kolay zaten.
Cok luzumlu ve de faydali birsey degil acikcasi.


hande

biz onu çok kullandık Can 6aylıktan yaklaşık 10 aylık olana kadar hep yanımızdaydı. Böylelikle rahatlıkla bogazına büyük parça kaçarmı endişesi olmadan her tip meyve verebiliyordum. özellikle dışarda yemek yerken bütün dökülme önlemlerini aldıktan sonra meyvesini eline veriyor o kendi kendine yemeğe çalışırken bizde rahatlıkla yemeğimizi yiyorduk. diş çıkartırken soğuk meyveler extradan dahada hoşuna gidiyordu. fakat diş sayısı arttıkça pek kullanışlı olmamaya başladı.YesilAnne

Selamlar. kusura bakmayın 2 gündür internetimizde problem vardı giremedim.
Sevgili damla evet tam olarak yazmış olduğun üründen bahsediyorum.Sen kullandın mı?
Sevgili ırmakyağmur, cestanous,pratikanne ve hande cevaplarınız için teşekkür ederim.  Sevgili Hande sanırım şu kollu önlüklerden kullanmam gerekiyodur değilmi, yoksa vay halime :)


Damla

Yesil_anne, bize hediye gelmişti. Ben ilk denediğimde zaten Ilgaz'ın eline ufaktan yiyecek vermeye başlamıştım. Bir parça muz koydum, tamamını ısırmaya çalıştı, sonra gözünün önüne tutup "bu ne be" der gibi baktı, benim elimdeki muzun kalanınıı alıp yemeye başladık. Geç kalınmış bir tecrübe olarak görüyorum.

İçine soğutulmuş meyve koyarak, diş kaşıyıcı olarak işe yarayabilir ama gerçekten de.


ozguranne

Biz 6. ayda başladık, 8. ay civarında Ela kendi kendine meyveleri yiyebilene kadar da kullandık. Şahsen ben çok memnun kaldım. Ela kendi kendine yemeyi çok seven bir çocuk. File sayesinde kendi kontrolünde her çeşit meyveyi yedi, muz, şeftali, armut, karpuz... götürdü. İki büyük dezavantajı var:

1- Temizlemesi biraz zor olabiliyor. Çaresi kullanır kullanmaz yıkamak, suda bekletmek ve sabunlamak. Muzlu muzlu beklerse üzer. Bi de yedek file var her zaman.

2- Meyvelerin sularının damlaması. Bir önlük takmak, ana kucağına çarşaf geçirmek gibi çarelerle biz damlarsa damlasın yıkarız ekolünde dert etmedik.

3- Yıpranmalara karşı dikkatli olmalı.

Avantajları:

1- Görece erken bir dönemde ellerini kullanarak yemek yiyor. El ağız koordinasyonuna katkısı var

2- Taze meyve yiyor. Eğleniyor yerken.

3- Dişlerini kaşıyor.

4- Karşısına geçip izlemesi çok zevkli.

5- Ana kucağında oturup, uzun uzun yediği süre zarfında ben de dinlenmiş oldum.

Bizim kız biberon ve emzik düşmanı olduğu için bunu kullandığında çok sevindim. İçine çeşit çeşit meyve ve sebze koydum. O da afiyetle yedi. Benim de aman kaçtı boğazına derdim olmadı o dönem. Sonrasında kendi yemeğe, güzel güzel çiğnemeye başladı. Gerek kalmadı.

Tavsiye ederim.hande

Hakikaten biraz sulu bir iş ama özgüranne'nin dediği gibi karşısına geçip seyretmek çok zevkli.

Yeşil_anne, Can kollu önlükleri giyimeyi hep reddetti sanırım fazla terletiyor ve hareketini biraz kısıtlıyor diye. Bizde çok takılmadık her nekadar bir çok kıyafetimiz lekelendiysede (nasıl olsa en fazla 3 ay giyebiliyorlar) onun kollarından sular akarak büyük bir zevkle ve şapırdatarak yemesine çok şahit olduk. mama sandalyesinin altına bir örtüyü hala ihmal etmeyiz bir de boynuna taktığımız önlükle idare ettik.


YesilAnne

tavsiyeleriniz doğrultusunda veriyoruz eline geçiyoruz karşısına izliyoruz. şimdilik alışma aşamasında ama sevdi sanki bizimki :) herkese teşekkür ederiz. nurturia iyiki varsın.


Cevaplamak için Üye ol