Hormonlara birşeyler mi oluyor ? imdaaat !

sunny soruyor: 9

merhaba,

2,5 yaşında kızım var. Şimdiye kadar tek çocuk dışında asla çocuk düşünmezdim. Çocukları aşırı derecede seviyorum. Kızım çok zor bir bebekti hala da öyle. Aşırı talepkar, huysuz, sinirli bir bıcırık :)  Ben de aşırı pimpirikli bir anneyim. Kendim bakmak için 2 yıl ara verdim ve işe 22 aylıkıken yeni başladım. Düzenimiz az çok oturdu.

Gündüz annanesi ve dedesi bakıyor. Babası malesef yardımcı değil. Ev işlerine de bakmaz, çocuğa da. Sadece kendi ile ilgilenir :) Dolayısı ile 2. çocuğa da karşı. Bir de benim fazla pimpiriklenmemden dolayı onu bir süre ihmal etmiştim. 2. çocoukta da aynı şeyi yapacağımı düşünüyor ve haksız değil. Dolayısı ile karşı geliyor. İşin maddi boyutu var, işten çıkmam mümkün değil. Anane bir taneye daha bakamaz. Yardım etmeyen baba, çalışmak zorunda olan anne ve artık çocuk bakamayacak olan anane ve bu aptal hormonlar üçgeninde boğuluyorum. Çünkü hormonlarım deli gibi çocuk yap diye bağırıyor. Geçen gece rüyamda garip bir kuş türü birşey yumurtladığımı gördüm. Rüyada herkes şaşkına dönmüştü. :)) Kafam hepten karıştı. 2. çocuk hayal gibi biliyorum. Tek dileğim bir piyango filan çıkması :)) çalışmak zorunda olmamam , yardımcı tutmam ve 2. yi öyle büyütmek. Şu anda da yaparım bunu ama çocukların geleceği ne olacak ? özel okul özel üniv. 2 çocuğa yetebilmek için sanırım böyle birşey gerekli. Hayal ama düşünmesi güzel. Bazen de diyorum ki saçmalama enerjinin olmadığını biliyorsun. Yaş 36. Gerçekten enerjim çok düştü doğum sonrasında. 2. ye bakamam gibi geliyor. Bakıcı olmalı ve evde olmalıyım ama bu da hayal..

Siz ne diyorsunuz durum umutsuz değil mi ? Umutsuz diyin de ben de boş hayallerin peşinde koşmayayım :)

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


nilinmasali

Yani tanışmıyoruz,yanlış anlaşılmak ,kırmak falan istemem ama hakkat umutsuz yav;) Bu arada bende 2. yi düşünmüyorum ama düşünmüyorum düşünmüyorum dedikçe düşünüyomuşum gibimede geliyor:)


nilufer_daphne

olsun gitsin be!!!çok etraflıca düşünmeye gerek yok!çok istiyorsun.rüyalarına giriyor.gerçekten istiyor,çok istiyorsan yapmalısın.arkandayım:))
devlet okullarına,devlet üniversitelerine gitsinler.birinci çocuk kardeşiyle ilgilenir,oyun oynar,biraz nefes alırsın.birinciyi kreşe gönderirsin,üç buçuğuna girmiş olur o zaman.enerjisini atar,gelir eve kuzu kuzu uyur.bu sefer bir yıl izin alırsın.çalışırsın sonra.birinci kreşte,bebek evde bakıcıyla.yemekleri uyuduklarında yaparsın.tencere yemekleri.kolay olanlardan.onbeşte bir evi temizletirsin.eskisi kadar pimpiriklenmezsin.NEDEN OLMASIN Kİ!!!bunlarda benim seninle ilgili hayallerim:)))


sunny

nilüfer iyi güzel diyorsun . ama bakıcının başında kim nöbet tutacak peki. pimpirikliyim  kısmını neden yazdığımı şimdi anladın sanırım :)) piyango tek çarem biliyoruım. ya da bu saçma hayallerden vazgeçip biran önce silkelenmek. ama olsun hayal etmenin nesi zarar ki. hayallerim oluşmazsa da zaten sen bakamazdın 2. ye iyi oldu gerçekleşmediği derim kendime :)


nilufer_daphne

sunny annenlerin gözetiminde bakıcı bakar.sonra üç yaşında oda kreşe.ilk iki yıl zor.sonrası çorap söküğü gibi gelir:))piyangoyu boşver.her kime çıktıysa önce ailesi dağılıyor.var olan imkanlarla yetinmeye çalışmak en güzeli.az beklenti çokmutluluk getirir.insanı mutsuz eden arzularıdır.bak nurgulistana.üçüncüyü bekliyor!!hayırlı olsun diyelim bu arada onada.mert_mert

nedense anneler 2.5 yaş getirince bebeleri hemen yelkenleri açıp yeni bebek istiyorlar.bende böyle bir istek olmuştu ama sadece'' istekden '' ibaretti bu ve şimdi hamileyim.ayrıca neden özel okul düşüncesi var kafanızda diğer okullarda okuyanların ne eksiği var.ve birçok prof birçok bilim adamı ne zorluklarla okumuşlar.çoçuk eğer akıllı ise bunu heryerde belli eder.2 sene daha evde takılırsınız diğeri okula başlar diğerine yine anane bakar veya şartlara göre 3 4 yaşında anaokuluna verirsiniz.bence çoçuklar anaokuluna 3 yaşında gitmeli 3 4 saat olarak.çünkü evde veya parkta ne kadar kaliteli vakit geçirirlerki.eminim arkadaşları ve ona uygun ortamda daha mutlu olurlar.


ponyy

  bende  3. çocuk için piyango  bekliyorum :) oğlum 5 yaşında -28 haftalık da hamileyim şu anda. 2. için çok düşündük eşim hiç istemedi zar zor ikna ettim.

çalışıyorum ve mecburum çalışmaya da.   özel okul düşünüyorum çocuklarım için.

yani bence koşulara göre kararlar alınmalı. çok da zorlanmamalı .

kıt kanaat zorluklar içinde yaşamak , kendinden de çok fedakarlık etmek doğru gelmiyor bana.

bakıcı ile yeni bebeği büyütebilecekseniz ve de maddi olarak çok zorlanmayacaksanız yapın kesinlikle.

ama aksi durumuda hayır:))  hayırlısı hakkınızda...

 

 


tulay_defne

.


sunny

o zaman kısmet diyelim. bu sabah kızımın arıza çıkarması üzerine bu düşüncemden anında soğudum. işe geldim şu anda kızımı özledim ve yine bebek olayı sıcak geldi. saatlik değişen düşüncelerle bu işe girişmek çok doğru olmayacak gibi. hele ki eş istemezken aslaa.. o da ikna olur ve işini biraz geliştirme şansı bulabilirse ve çalışmasam da olur zorlanırsam düşüncesi oluşursa o zaman düşünürüm. bu işe tek başına yola çıkmak çok zor olur. kızıma da haksızlık olur 2. bir kardeşi yapmak. çünkü bana ihtiyacı olan bir dönemde hala ve ben ev iş hamilelik üçgeninde gelip giderken belki 1-2 sene ihmal etmiş olacağım onu. dolayısı ile şimdilik hayır diyorum :) ileride Allah kerim.


perfecto

iste kulum vereyim demiş büyük Allah'ım...Allah gönlüne göre versin


Cevaplamak için Üye ol