Uykuya dalarken bebeğinizin yanında oluyor musunuz?

sibelaz soruyor: 7

 Merhaba, Rüzgar odasında,yatağında uyuyor,hep böyleydi.Yalnız uykuya dalana kadar yanında kalıyorum.Önce küçük oyunlar oynuyoruz yada şarkı söylüyorum,masal anlatıyorum, " hadi bakalııım uyku zamanı" deyip uyuması gerektiğini hatırlatıyorum, ciddi bir yorgunluk yoksa battaniyesiyle güreşerek, sağa sola döne döne, taklalar aşa aşa uykusu geliyor ve uyuyor.O uyumadan dışarı çıkamıyorum(bazen denedim, çok uykusu olunca odadan erken çıkmama itiraz edemeden uyumuş oluyor zaten). Gece uyandığında yada uykusu bir şekilde bölünüp uyandığında yine yanına gidip uyumasını beklemem gerekiyor.
   Bu durumu yaşayan, sonra kendi kendine uyumaya alışan bebekler var mı, merak ediyorum?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


sunkey

Anlattığınız şey benim için mucize gibi :) Ben buna da razı olurdum.

Merak ettiğim hep mi böyleydi yani doğduğundan beri yoksa yanında bekleyerek uyutmaya da mı siz alıştırdınız.


CokBilmis

Yanında olmam gerekiyor derken? Yanında oturuyor musunuz? Yatıyor musunuz? Yatıyorsanız, uyuyor numarası yapıyor musunuz?neretva

Gününe göre değişiyor. Uyku rutininden sonra yatağına bırakırım. O gün az uyarılmışsa, yorgunsa biraz döner, sonra uyur. O zaman odadan o uyanıkken çıkarım. Eğer yatağına koyar koymaz mıkırdanırsa o gece sakinleşmesinin zor olacağını anlıyorum. Bu, genelde çok uyarıldığı veya diş çıkardığı dönemlerde oluyor. O zaman karanlıkta odasında oturuyorum. Mıkırdanmalar artarsa ''şşşş uyku vakti'' diyorum. Bazen bu yetiyor. Bazen yetmiyor, o zaman da ninni söylüyorum. Gece uyanırsa elimi sırtına koyar, şşşşşlerim, bazen su veririm, rahatlamıyorsa hafifçe pışpışlarım.

Aslında odadan çıkın, uyuyamazsa ağlarsa girin, rahatlatın çıkın vs. deniyor. Ama ben yanında olmama ihtiyacı var gibi hissediyorum. Bir de kendi kendine uyumayı biliyor nasılsa. Gece uyandığında bazen kendi kendine mırıldanıp uyur. Yani yanında olmam uykusunu kötü etkilemiyor. Siz de hislerinize güvenin.


sibelaz

Sunkey, dogdugundan beri oyle alistirdim,hep kendi yataginda uyudu.

Mutlu anne,ne mutlu sana :)

Cokbilmis, o yataginda yatiyor,ben yanindaki sandalyede oturuyorum.Bazen beklemek uzun suruyor,yada bana oyle geliyor,ondan once benim gozlerim kapaniyor :) Bazendw uyumus gibi yapiyorum,evet.

Kalipso ,her bebegin ihtiyaclari fkl oluyor tabi.Ben uyutmuyorum,zaten oda istemiyor,ozledigi zaman battaniyesini alir kucagina al diye isatet exer.O zaman biraz kucakta gezeriz oda cok kisa surer.

Neretva, aynen,cok benziyor davranislarimiz.

Patlasimlar icin tedekkurler arkafaslar.


mona_roza

evet bende yanında oluyorum yatagına koyup ayakta onu okşuyorum, bazende yanına yatıp öpüyorum öyle  uyuyo. bizim için uyku saati beraber geçirilen çok güzel bi zaman :)


ipekkusgoz

Geceleri bir süredir farkediyorum ki ben onu değil o beni uyutuyor. Birlikte yatağa giriyoruz, emziriyorum sonra yastığa bırakıyorum onu.Sonra başlıyor konuşmaya.Tek kelime tek kelime.Baba???, aydede???, bibi???....hepsi uyudu diyorum hadi sen de uyu. Baktım susmuyor, arka mı dönüyorum.Saçlarımla oynuyor:))).Sonra gecenin bir yarısı uyanıp bakıyorum uyumuş.Demekki diyorum ben ondan önce uyumuşum:)))


egis

Merhaba,

Ben de oğlum uyumadan odadan çıkamıyorum. Bazen çok uykusu gelmiş oluyor, hazırlanırken gözleri kapanıyor, yatırıyorum hemen çıkıyorum o uyuyor. Ama genelde yanında beklememi istiyor. Ben de ya odada sandalyede oturuyorum, ya da sessizce bir iş yapıyorum, çamaşır katlama gibi. Bugünlerde biraz daha zor dalıyor diş çıkartıyor, sırtına pış pış yapmam gerekiyor, yoksa ayağa kalkıyor ağlıyor. Tabi çabuk dalsın diye ben alıştırdım buna da :) Napayım ne de olsa yatağında uyuyor diye çok da takmıyorum, uyurken yanında olmak da hoşuma gidiyor. Artık gece emmesi de bitti, uyanınca gece yataktan almadan pışpışla uykuya dalıyor.Cevaplamak için Üye ol