HANGİ ATEŞ ÖLÇER

Saduman soruyor: 10

Cıvalı,dijital olanı, emzikli olanını denedik bugüne kadar ama artık büyük canavarın ateşini ölçemiyoruz gerekli anlarda.sizler hangi ateş ölçeri kullanıyorsunuz?neleri tavsiye ediyorsunuz.çünkü bir defa cannın ateşi evde 38,5 çıkmıştı hastanede 39,5 çıkmıştı.doğru ölçmeli, kolay kullanımı olmalı vs vs...

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


zelmore

Ben Braun kullaniyorum. Daha once kullandigim minik pul seklinde olan pille calisanlardandi, gecenin bir yarisi atesolcersiz kaldik... ben de kulaktan olcer kalem pille calisan Braun aldim. Gecenin bir yarisi en kotu oyuncakların birinden pil cikaririrm diye dusunmustum...
zaten zamanla neredeyse elinizle olctugunde atesi su kadar diyebileceginiz bir hale geliyorsunuz :)


hande

bende kulaktan ölçer almaya gittiğimde chicco'nun alından ölçen aletini görmüş (aynı kulaktan ölçüm yapana benziyor) ve almıştım. Gayet memnunuz. kritik durumlarda ben dijital hiçbirşeye %100 güvenmediğim için civalı eski tip termometrede kullanıyorum. ama Can uyurken sık sık ölçüm yapma açısından alından ölçmek çok pratik geldi bana


Allegro

gelecek cevapları merakla bekliyorum bende minik pul pilli braun var ama hiç memnun değilim.


Damla

Bizde de Braun Termoscan var, tek hafızalı olandan. Memnunuz, şu ana kadar pil bitmedi. Hande'nin dediği gibi uyurken ölçebilme imkanı çok iyi.

Biz de eskiden digital koltukaltı kullanıyorduk. Çünkü çocuklarda kulak termometresi iyi yerleşmeyip eksik ölçebiliyormuş. Bu yüzden biz de epey bir süre almamak için direndik.  Ama Hande'nin dediği gibi kritik durumlarda diğeri kullanılabilir. Zelmore'un dediği gibi aşırı bir ateşi olunca zaten dokununca da, çocuğun halinden de hemen belli oluyor. Uyuyorsa inlemeye başlıyor. 

Hande içindeki civa yüzünden çocuklarda önerilmiyor, olur da kırılırsa termometre diye.


hande

evet ama en doğru çivalı ölçüyor. ben civalıyı saklıyorum kritik bir durum olmadıktan sonra asla yerinden çıkmıyor. Çok dikkat etmek lazım gerçekten.

işyerimde iklimlendirme yaptığımız için en doğru sonucu gene civalıdan alıyoruz. aslında koltuk altı dijitalde güzel annanemiz bize getirmişti.

beklki benim tecrübem yeterli kriter taşımıyorda olabilir. Can şimdiye kadar 3 kere ateşlendi ve sadece 6. hastalıkta 3 gün yüksek ateşi oldu. Genede ben tam bir referans sayılmayabilirim.

Broun termoscan'ı birçok arkadaşımdan duydum hepside çok memnundu.YesilAnne

Bizde koltuk altı dijital kullanıyoruz. Ama nolur nolmaz diye evde civalıda bulunduruyoruz.


gurkanyucel

biz kraft kulaktan ölçer kullanıyoruz ve çok memnunuz. bazen güvenemediğimde kendi üzerimde test edip rahatlıyorum (kendi ateşimi önce cıvalı ile ölçüp sonra kulaktan ölçer ile eşleştirip doğruluğunu test ediyorum) şimdiye kadar hiç yanılmadı, uyurken ölçebilmek ve hafızası olması güzel.uyanıkken sağlıklı ölçüm yapabilmek için ise bazen 2 kişi gerekebiliyor (biri kafayı tutar,diğeri ateş ölçeri)


kemalata

Biz de  Kemal Ata doğduğundan beri braun termoscan kullanıyoruz,ve çok memnunum.Doktorumuz dijitallerin biraz daha yüksek ölçtüğünü söylemişti,örn:ateş 38 ise  38,2 gösterir dedi ,bunu baz alarak kullandığım için sorun yaşamadım hiç.gokce_defne

Biz de Braun Thermoscan kullanıyoruz. Aynı zamanda yine braun koltuk altı dijital ateş ölçeri var. ve Eki usul civalı da her zaman evde bulunur. Ail durumlarda takip ederken 3 ünü birden kullanıyorum.
Bir de ara ara günün farklı saatlerinde takip için ölçüyorum:)


Saduman

hepinize tek tek teşekkür ederim,deneyimlerinizi paylaştığınız için.görünen o ki civalı her türlü duruma karşı mutlaka bulundurulacak(alternatif olarak).bıcırıkları rahatsız etmeden uyandırmadan ateşini ölçmek için kulaktan ve aynı zaman alından  ölçebilenlerden alacaz.
kimsenin ihtiyacı olmasın zaten, zelmore nin dediği gibi bir süre sonra ellede  sınırı bilebiliyorsun. herkeslere sağlıklı günler dilerimCevaplamak için Üye ol