Suni sancı ile doğuran arkadaşlar

nilufers soruyor: 6

Suni sancı ile doğuran arkadaşlar benimle deneyimlerini paylaşabilirler mi?

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


annevebebis

Tebrikler, analı babalı büyüsün. Çok sevindim :)


asliheren

ben de 41. haftada  doktorumun acil sezeryan isteğine karşın suni sancıyı almayı istedim.aldım da.ancak maalesef doğum başlayamadı yine sezeryan olmak durumunda kaldım:(of offf.hatırladıkça çok üzülüyorum ama takdir elbette,olanda hayır vardır.sancıların şiddetine gelince ilk bir saati saymazsak(adet sancısı gibi başladı) sonraki saatler anlatılacak gibi değildi.benim acı eşiğim düşüktür belki bilemiyorum ama gerçekten çokkkk canım yandı,ölüyorum sandım.duam ikinci doğumumun normal doğumla ve kendi sancımla olması.kendi sancım bu kadar can yakmaz diye umuyorum:)


annevebebis

ben de 20 saat doğal sancı çekip sonra sezaryene alındım asliheren. inan kendi sancıların dayanılmayacak gibi sancılar olmayacak. evet kolay da olmayacak belki ama yine de kaldırılabilir bir seviyede olacak :)


tulay_defne

Smali güzel günlerde büyüt bebeğini. Ne güzel ki bebeğini sağlıkla almışsın kucağına. Nasıl olduğu değil sonucu önemli bence. Yanlış bir kanı var anladığım kadarıyla suni sancı ve epiduralin aynı anda alınması konusunda. Şöyle izah edeyim; sancı doğumun başlaması yani açılmanın olması için gereklidir. Epidural ise sancıyı kesmez annenin bu sancıları hissetmemesini ya da daha az hissetmesini sağlar. Benim de doğum olayım suyumun gelmesi ile hatta aniden boşalması ile başladı. Ancak gece yarısından sonra başlayan bu durumda sabah olmasına rağmen hala sancım yoktu ve su da azaldığı için doktorum suni sancı vermek durumunda kaldı. Ben de başından beri epidurale güvendiğim için alamayacağım diye korktum. Ama doktorum durumu açıkladı. Gerçi benim ağrı eşiğim yüksektir. Normalde 4-5 cm den sonra veriliyormuş ama ben 7 cm e kadar çok rahattım. ondan sonra aldım epidurali. ikisinin de bir sıkıntısını çekmedim.


smali

Arkadaslar burayada yazim dedim Lohusayim ve sanki ilk oglumu ihmal ediyorum ve artik beni sevmiyecek saniyorum ustelik okadar ilgileniorum hatta annem esim airf.onunla ve benimle ilgileniyorlar ama ben surekli aglamak istiyorum iki cocuklu annelerbilirler belki normalmi sizce bu durum yasadinizmii bole bisey :( yoksa depresyonami giriyorum


tiara

lohusalık hüznü deniliyor buna, doğum sonrası sık rastlanan bir şey, üzülmeyin depresyona girdim diye. hormonlarla ilişkili bir durum. ailenizin desteği önemli, bir süre sonra bu sıkıntılar düzelecektir. eğer 1 aydan uzun sürerse bir psikiyatriste danışabilirsiniz ama büyük olasılıkla geçecektir.
Cevaplamak için Üye ol