gebelikte tehlikemi var??

gulerxy soruyor: 7

slm arkadaşlar daha önce bir dış gebelik geçirdim ama operasyonsuz ilaçla tedavi oldum aradan 2 ay kadr geçti ve tekrar hamile kaldım...iki haftadır bebeğimin kalp atışları şçin dr a gidiyorum ama iki seferdir kalp atış hızı çok yavaş:(en son geçen perşembe gittiğimde 6+1 günlüktü ve dr biraz karnımda kan benzeri bi sıvı gördü yine kalp atışı yavaş dedi kan görürsem korkmamamı olabileceğini ama bebeğimin düşebileceğini de söyledi:(şimdi çok moralsizim ve üzüntülüyüm bende hiç kanamma olmadı şimdiye kadar bunu umut verici olarak algılıyorum ve birazda kasıklarımda bazen tek bazen çift taraflı küçük böcek ısırıkları gibi batmalar ve küçük kramplar oluşuyor..bazende sırtım ve belim ağrıyo bunların olmasıda korkutuyor:(sizce bebeimin kalbi normale girer mi?sizler ilk ne zaman gördünüz kalp atışlarını benim gibi yaşayan var mı aranızda?yardım ederseniz çok sevinirim...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


CiciAnne

Her gebelikte bir düşük tehlikesi vardır. Doktorumun söylediği hep şudur ki; sağlıklı bebek ne olursa olsun doğar!

Kendinizi strese sokup kötü şeyler düşünmeyin; iyi düşünün iyi olsun. 9 ay boyunca kanaması olup da sağlıkla doğum yapan bebeğini kucaklayan nice anne var. Bebeğiniz sizinle. Siz de bunun tadını çıkartın.

2. gebeliğimde ortada geçerli hiç bir sebep yokken, bebeğimi kaybettim. Tek sebep olarak bebekte anomali olduğu söylendi. İnanmaktan başka seçeneğim yoktu zira 2,5 ay boyunca sağlıklı bir gebelik sürdürmüştüm. Sonuçta hayırlısı böyleymiş demek gerekiyor bazen...

Eğer bebek sağlıklı değilse; zaten dünyaya getirmek istemezsiniz sanırım. Eğer sağlıklıysa da ne olursa olsun o kendisi gelir zaten!


BERaNA

bi arkadaşımın  hamileliği  çok sorunlu geçti bi ara bebeği göremediklerini,gelişiminin  çok yavaş olduğunu sağlıklı bir bebek olamayacağını sölediler sonlandıracaklardı  sora  gittiği doktorlardan bazıları  biraz daa  zaman  verelim dediler ve bekledi sürekli rapor verdiler evde dinlendi hep hiç bişi  yiyemiodu  sürekli hastaneye gidip serum yiodu hatta 8 kilo  verdi ama  çok  şükür  sonra  toparlandılar yemek  yiebilmeye  başladı  ve kilo da aldı geçen perşembe günü bebeğini kucağına aldı ve çok şükür sağlığı da yerinde  hiçbirzaman  umudunu  yitirme ..


yie

Bn 8. haftada görmüştüm bebişimin kalp atışını; hızına bakmadık ama, sadece atış var mı diye baktık..Sizin girdiğiniz ultrasonla sanırım sesini de duyabiliyorsunuz..sesini ikili test için girdiğim ultrasonda duydum; 12. haftaydı.
İlk zamanlar elinde olmadan evham yapıyor insan, ben de en ufak bir sancıdan endişelenirdim, hatta bebeğimin de canı yanıyor sanrısına kapılırdım.. Doktorum stresin bebeğe zarar vereceğini söyleyince biraz biraz kendimi frenlemeye çalıştım. Umutla, sabırla telkin edin kendinizi, inşallah herşey yoluna girecektir.


ediluj

İlk başta moralinizi yüksek tutun endişe sıkıntılarınızın dahada artması dışında bir işe yaramayacaktır.Fiziksel hissettiğiniz ağrılar hemen hemen her gebenin hissettikleri(benimde aynısı olmuştu,bu yuzden adet olacağğımı düşünmüştüm)sizin planlı bir gebelik olduğu için erken dr gidip USG yaptırmaya başlamışsınız. Ben 6. haftamda gebe olduğumu öğrenmiştim.kadındoğumcu başka bir arkadaşımın önerisiyle 8. haftaya kadar USG yaptırmadım.kalp sesleri ve kese en iyi 8. haftadan sonra izlenir daha erken USG takibi sende sıkıntı yaratabilir demişti.Biraz daha sabır önemli olan doğacak bebeğinizin ve sizin sağlığınız..İlk başata cevaplarda dendiği gibi sağlıklı her bebek doğar..


ozgu_naz

sakin olmakta fayda var bu durumlarda. ben 8 haftalıkken anca duymuştum kalp atışını. ve doğal seleksiyon denen duruma çok inanıyorum. sağlıklı olan bebek her koşula direniyor. canınızı sıkmayın. hele hele vajinal muayene yapmıyorsa duyması çok çok zor


gulerxy

öncelikle hepinize teşekkürler...cuma günü bebeğimi kaybettim kalbi durdu:(


yie

çok üzüldüm, başın sağolsun..diyecek birşey bulamıyorum..Cevaplamak için Üye ol