Gebelik sonrası vitamin ve demir ilacı kullanımı

voguefash soruyor: 6

Merhaba...

Gebeliğimde decavit ve ferrum fort kullanıyordum. Doğum yapalı 43 gün oldu emzirme dönemi boyunca da vitamini kullanmayı düşünüyorum ama demir ilacına gerek var mı sizce? Aranızda kullananlar oldu mu? Bir de sağlık ocağı bebeğime d3 vitamini verdi ama şuan kullandığım decavitte de d3 varmış benim sütümden geçiyordur ikisi bebeğime ağır gelir mi acaba? Çünkü diğer d3lerle dikkatli kullanın yazıyordu prospektüsünde.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


shrkm

Decavitteki d3 siZe bile yeterli olmayabilir .. Bebeğinize d3 takviyesi bence yapmalısınız önemli .


ema_emine

Benim doktorum demir ilacı verdi hemde 6 kutu hemogramım 11.9 a düştü.İçiyorum.


doulabahcesehir

Merhaba

sizin demir ilacı almanızı tavsiye ederim , bebeğinizin kullanması konusuna gelince birçok farklı gorus var birkaçını asagıda fikir vermesi için sıralayacağım. Ben ne yaptım diye soracak olursanız vermedim ama demiri limitin biraz altında çıktı takviye yapmamız gerekti.

*bebeğin dışarıdan demir takviyesi alması anne sutunden alacağı demirin emilinimi azaltıyor , anne sutunde ciddi oranda demir vardır

*yurtdışında bebeklere demir ilacı verilmiyor

*ufak bebeklerde demir kabızlık yapabiliyor dört aydan sonra verilmesi oneriliyor

*devit daha zararlı deniliyor ferrum kullanabilirsiniz

*dişlerde kararma yapabiliyor

tüm artı eksilerini arastırıp karar verebilirsiniz benim bebeğimde kullanmamak sorun yaratmadı ama genede yanlış yonlendirmek istemem😉 sevgiler

 


Ulku

Doulabahcesir, bir duzeltme: devit d vitmanidir, ferrum demir ilacidir. Birbirinin yerine kullanilan seyler degiller yani.

Doktorunuza danisin. Turkiyede onceden bebeklerin demir olcumune gore demir veriliyordu, simdi ona bakmadan her bebege veriliyor. D vitamini ise, anne ne kullanirsa kullansin, ayri olarak bebege mutlaka ama mutlaka verilmelidir.


voguefash

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim... evet demir ilacı olan ferrumu zaten kendim kullanıyorum lohusalıktan sonra da devam etmem gerekiyor galiba. Decaviti ben içiyorum ayrıca da bebeğime d3 veriyorum aynı devam edeyim o zaman.


london

DVİT3 300.000 IU   KANDAKI DEGER 100 OLMALIDIR

BIR AMPULU YARIM BARDAK SUYA KIRIN USTUNEDE 1 DAMA SIZMA ZEYTINYAGI DAMLATIN ICIN
YADA KALCADAN IGNE OLUN.AC KARNINA KANDA D3 OLCUMU YAPTIRABILIRSINIZ ANCAK 25 DEN FAZLA CIKMAYACAGIDAN EMIN OLABILIRSINIZ.CAY YADA KAHVE ILE ALMAYIN BU VITAMINI YADA HIC BIR VITAMINI ..
BEBELER HASTALANMAMALARI ICIN DVIT3 ALMALILARDIR.DVIT3 DAMLA ALMALISINIZ ECZANEDEN

ICINDEKI UYGULAMA SEKLINE GORE SUYA DAMLATIN ICIN YENI DOGANLARDA GUNDE 5-10 DAMLA OLMALI ANCAK 10 YAS ALTINDAKI COCUKLARDA 15 DAMLADIR
FACE DEN SAGLIKLI YASIYORUZ A UYE OLUN ORADA SORULAR SORUN COK CEVAP BULURSUNUZ
HAMILELIK DNEMINDE COK FAZLA VITAMIN KAYBETTINIZ VUCUSUN BUNU 2 YILDA TAMAMLAYABILDIGINI UNUTMAYIN.

HAFTADA BIR 1 AMPUL DVIT3 KULLANIN 4 HAFTA UST USTE ALIN.SONRASINDA 15 GUNDE BIRE CIKARTIN
BEBEGE BIR SEY OLMAZ.FAZLA DVIT3 TOKSIT DE DEGILDIR.
SAYGILARCevaplamak için Üye ol