anne sütünün kalitesi

svdkpr soruyor: 4

Mrb arkadaşlar

Bu ara bazı meyvelere çok fazla düştüm yemek konusunda ve otomatik olarak diğer besinlerden ve yemeklerden daha az tüketir oldum malum sıcaklarında etkisi var bunda ve ister istemez aklıma bu soru takıldı sütümün kalitesi düşmüşmüdür?
her hafta tartıyoruz bebegımızı sıcaklardan iştahıda eskisi gibi değil zaten haftalık ortalama 400 gr alırken bu hafta 300 gr almıs yıne ıyı ama diğer haftalara  göre az  sizce sebebi bu olabilir mi?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


SelmaOnurEmre

Valla Dr Kadir Tuğcu'ya göre anne sütünde beslenme etkisi diye birşey yok. "Afrika'daki kadının sütüyle Amerika'daki kadının sütü arasında hiçbir fark yok" diyor. Bir röportajında da şöyle demiş:

 "Sütün kalitesi annenin beslenmesine göre değişir mi?
Sütün kalitesi hiçbir zaman değişmez. İyi beslenen anne ile kötü beslenen anne arasında süt kalitesi açısından fark yoktur. İyi beslenen anne kendisine fayda sağlar, kötü beslenen annenin zararı da kendisinedir. Çünkü süt yapmak için belli miktarda mineral vücuttan alınır. Bu minarellerin vücutta az ya da çok olması, kalan miktarın anneye yetip yetmediği meselesine bakılmadan vücut aynı miktar minerali anneden süt için alır. Yani zarar anneye olur.


Aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

http://www.anneoluncaanladim.com/aoa/1380/mucizeler-yanibasimizda

Sağlıkla büyütün bebişinizi. Süt işine takılmayın. Belli ki sütünüz var. Canınınız ne istiyorsa yiyin, için. Özellikle de bol su için, dinlenin. Gramlara takılmayın bence...




svdkpr

aslında bu kadar sorun yapmamın sebebi bebeğimin çok zayıf doğması sonra sarılık olması ve hastanede tedavi görmesi  beni çok sarstı,çok kilo almama rağmen 2450 gr dogdu ufacıkdı tek kelime ile simdide sanırım bu durumun etkisinden kurtulamadım bu yüzdün yazılan yazılarada fikirlerede ihtiyacım var:)



dileksem

Benim bebegim seninkinden daha zayif dogmustu. Bir hafta dusuk dogum kilosu nedeni ile yagunbakimda kaldi. hastaneye sut goturduk hem de orda emzirdim. ali eve geldikten sonra ilk zamanlar her gun tartardim nerdeyse. kilo aliyor mu almiyor mu diye kafayi yiyecekytim.  sonra tartmamaya karar verdim. cok merak ettigimde saglik ocagina gittim orda tarttim. sorna ebe de bikti bir ay gecsinde oyle tartallim dedi :) kibarca kovdu beni hakli olarak :P bebegim simdi alti bucuk aylik. baska da hic saglik sorunu olmadi masallah. insallah seninde hemencecik buyur. merak etme. emzir gerisini dusunme. 


ozgeoyku

haftada 3oo gram cok ıyı ayda 1200 yaparkı ust sınır zaten 1000 bence sıkmayın canınızı gayet guzel kılo alıyor bence...



Cevaplamak için Üye ol