özel okullar teşvik

bella_donna soruyor: 7

merhaba

meb'in özel okullar için vermiş olduğu teşvik ile ilgili okullarında hiç teşvik çıkmayan oldu mu acaba? sonuç formunda il kontenjanı dolduğu için okula yerleştirme yapılamadı diyor.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


mutluannelif

Teşvik çıkanı duymadım çevremde.


bella_donna

evet vergi kaçıran, gelirini az gösterenlerden kimseye sıra gelmemiş sanırım. okulun bundan ne zaman haberi oldu acaba? bize 1 ve 5. sınıflar için kesin çıkar denmişti. hatta fiyat hesaplarken bu fiyat düşülüp söylendi hep.


ipekkusgoz

Bizim okul da kontenjan dışı bırakılmış bu yıl. Geçen sene büyük bir yüzdeyle çıkmış diye bize de çok umutlu konuşulmuştuama çıkmadı maalesef


yaprak

başvurusu ne zaman yapılıyor acaba bunun


london

basvurular 1 eylue kadar.5000 tl altı gelır beyan eden ve 3 cocugu olana cıktı bu yıl.puanlamayla yanı.5000 tl altı gelırı olana 350 puan verıyorlar.cocuk basınada 60 puan..sonra da bu toplam puan altındakı puanlara cıkmadı dıyorlar.yanı gecenseneye gore sartlar agırlastı.gecen sene ıkıze cıkarken bu sene 3 cocu sahıbı olma sartı arandı..2 yıl once ılk gırenler sanslı.tek cocuga bıle verdıler cunku bır alan ılkokul 4 dahıl heryıl 3440 tl alabılıyor okula 3 taksıt halınde gelıyor kasım mart haz da.

okulunuz tesvık alan okullar lıstesınde yer almalı yada okul degıstırırken okul tesvık lıstesındeyse tesvıkı tasıyabılıyorsunuz.okulunuza agustos ayı ıcınde basvuruyorsunuz.hepsı bu ama 3 cocuk altında olan bosuna basvurmasın.5000 tl gelır ustu zaten basvurmasın.


bella_donna

bu açıklamalar hiç tatmin edici değil. ( size değil tabii sözüm , bu şekilde açıklayanlara) geçen yerleştirmede altında spor araba son derece zengin kişilerin 2 çocukları için de  teşvik aldığını okullardan duymuştum( herkese çıkıyor diye garanti vermek için söylediler sanırım)  bu kez de buna benzer şeyler konuşuluyor. ama daha beter çünkü hakedenlere de çıkmıyor. gelirini az gösteren alıyor anlaşılan. 4000 tl gelirli 3 çocuklu kişi en düşük özel okul ücreti büyk şehirlerde 15000den az değilken nasıl okutuyor çocuklarını o gelirle özel okulda insan hayret ediyor. 4000 tl teşvikle bitiyor mu? ayrıca az gelir değil zarar etmiş bile gösteriliyormuş. bordro mahkumu tanımı cuk oturuyor çalışanlara bu konuda da. umarım en kısa zamanda  bu teşvik kalkar da vergilerimiz aç gözlü kişilere yem olmaz, insanımızda utanma yok zira.


ylzkgn

Bella dona okadar haklisinizki geliri yüksek olup bu paraya tamah edenlere firsat dogdu bencede kalkmasi daha dogru olur zira gercekten hakeden almadi bu parayiCevaplamak için Üye ol