hamileleik

BNUR soruyor: 4

Ben sezeryanla 36 haftalık bebeğimi dünyaya getirdim. Ve erken doğum nedeni ile onu kaybettim. 6 ay beklemem lazım ama ben 6 ay beklemek istemiyorum. Çünkü günler geçmek bilmiyor. 4,5 ay sonra hamile kalmak istiyorum. Sezeryandan sonra böyle erken hamile kalan tanıdığınız var mı Dikişlerinde açılma oldumu Erken doğum riski yaşadı mı Hamileliğinde de kaç kilo aldı. Cevaplarsanız sevinirim.


Bu soruyu cevapla


4 Cevap


dinemiz

kaybınız için çok üzüldüm.
en kısa arayla çevremde doğum yapan ablam ve kuzenim var var. Ablam  ilk bebeği 8 aylıkken 2. bebeğine hamile kaldı ve hiç bir sorun yaşamadı. Kuzenim ise 7 aylıkken 2. bebeğine hamile kaldı, hatta hamilelği boyunca diğer bebğini emzirmeye de devam etti.
Erken doğum ile kötü bir deneyim yaşamışsınız ve bana kalırsa ikinci gebeliğinizi 1,5 ay için riske atmayın, doktorunuzun verdiği zaman aralığının geçmesini bekleyin.
Şimdiden bol şans...


BNUR

dinemiz üzüntümü paylaştığın ve derdime ortak olmaya çalıştığın için çok teşekkür ederim. Ama emin olabilirsin benim gibi çocuğunu kaybedenler için günler geçmek bilmiyor hakkımda hayırlısı ne ise o olur inşallah. Resimde gördüğüm ailen ise Allah cc. sana onlarla sağlıklı sıhatli uzun ömürlü bir hayat yaşamayı nasip etsin. İnşallah bende evladımı kucağıma aldığım günleri görürüm inşallah.


BNUR

İster normal ister sezeryan doğum olsun annanin kendini toplayıp ikinci çocuğuna bakması için geçmesi gereken süre bu süre yani sadece sezeeyan için geçerli değil. 6 ay sürede rahimin kendini toparlaması için geçen süre. 6 ay sonra dikişler iyişeriş diye bir şey yok. 6 ayla 1 sene beklenmesi konusunda doktordan doktora farklılıklar olabiliyor. Ama sizin gibi sürprüzleri aldırmak istemeyen benin gibide günleri saatleri dakikaları geçiremeyen anneler var. Tabiki bunlar ancak parmaklarla sayılbilecek kadar az. Ve internette araştırdığım kadarı ile sorun yaşamamış çoguda. Ama bu bir şansda olabilir bilemiyorum. Bunu doktorlarda bilemiyorlar. Yani yaşayan ömrü olan heryerde yaşıyor sokakta vs yerlerde bile. Açıkcası ben hamileliğim boyunca doktorumun yönlendirdiği bütün testleri kontrolleri yaptırdım. Hamile kalmadan 3 ay önce başladım rahim ağzı kanser tahlili, idrar, kan tahlili vs gibi ve 3 ay önceden folik asit hapı kullanmaya. Hamileliğim boyuncada hiç bir problem yaşamadım. Ama sonuç kötü oldu. Doktorlarda kaderin önüne geçemiyorlar bu bir gerçek. Yani bu sefer bu süreyi beklemek çok zor geliyor bana ve Allah cc. sıgınıp bunu 5. ayda denemek istiyorum. Tabi hamile kalırsam fazla kilo almamaya dikkat edecegim. İlk hamileliğimdede fazla kilo almadım ve 7 aya kadar karnım çok büyümemişti bunda farklı olur mu bilmiyorum. Aldığım kiloların çogunu üzüntüden verdim 3 kilo falan fazlalığım var bunuda verip hatta bu sürede 2 kilo da fazladan vermeyi düşünüyorum. İkimizde birbirimizi anlamaya çalışıyoruz ama ikimizde tam olarak birbirimizi anlayamayız sadece ikimizide bunları yaşayanlar anlayabilir. Kaderin önüne geçilemiyor bu gerçek benin için sonu kötü olcaksa 5 ayda hamile kalmayayım iyi olacaksa hamile kalayım diyede dua ediyorum. Bundan Başkada yapabileceğim birşey yok. İnşallah ikimiz de hakkımızda en hayırlı ne ise onu yaşarız...


BNUR

Niye beni yanlış anlıyorsunuz sizin fikrinize saygı duyuyorum. Ve hakkınızda ne hayırlı ise o olsun inşallah. Sadece beklemek zor ve daha erken hamile kalıpta güzelce çocuklarını dünyaya getirenler var inşallah bunlardan biride siz olursunuz. Benimde zaten 5. ayda hemen hamile kalacağım belli değil. Sadece bende düşüncelerimi paylaşmak istedim. Kaderin önüne geçilmiyor demek istedim. Sizi farkında olmadan kırdı isen kusura bakmayın. İyi günler Cevaplamak için Üye ol