Anaokulu mu, yoksa ilkokul mu?

momoveannesi soruyor: 10

Ikizleri 2008 nisan dogumlu su anda karar veremiyor ablam.

1. Bu sene anaokuluna mi gitsinler

2. Ilkokula mi baslasinlar

3. Yoksa bu sene evde kalip, seneye anaokuluna mi baslasinlar.

Gitmelerini istedigi okul muduru seneye ilkokula baslayabilirler demis.

Sizce nasil olmali, bu tarz soru olan aklinda varmi?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


momoveannesi

Guncelleyemedim. :) aklinda bu tarz soru Olan var mi?


yeniden

bence 1. şık.seneye başlayabilirlerse neden bu sene ilkokula başlasınlar ki?ilkokula başlamayacaklarsa neden evde kalsınlar ki? :)))  en mantılklı anaokulu :)


momoveannesi

Insan secenegi olunca hepsini degerlendirmek istiyor.


yeniden

Allah hakkınızda hayırlısı ne ise onu seçmeyi nasip etsin.


scanturk

Merhaba ben ana okulu taraftarıyım ama eğer kreşe gittiyseler oradaki öğretmenlerinin de görüşü alınmalı birde üçüncü şıkka göre ilk okula iki sene sonrada gidebilirler bu cok büyük bir fark bir yıl erken göndermek bile tartışılırken iki yıl cok fazlamomoveannesi

Iste akil karistiran bu fark. Krese gitmediler. Ablam tam zamanli bakti ikizlere. Ikiside farkli. Baska bir soruda akildaki biri digerine gore ilkokula baslayabilir seviyede, digeri anaokulu seviyesinde. Ornek. Birinin sayilari parmakla saymadi. Digerinin normal saymasi. Biri oyun oynarken, digerinin ortam algisinin genis olmasi gibi.


_cereninannesi_

Anaokulu gitmeli bence. Oyun oynamalı kaynaşmalı sosyalleşmeli. Birden çocuğu ilkokul gibi derslerin olduğu bir ortam zor olmaz mı?


momoveannesi

Eskiden ana okulu yoktu bizim zamanimizda. Ben direk ilkokula gittim ama bende dusununce. Ilkokuldayken: sabahlari uyaninca anne biraz daha diyerek uyumaya calisirdim. Hayata bir sene erken baslamis oluyor insan. Bebekken yani :)ayberke

Ben şöyle bir öneri getireyim bu sene normal bir kreşe giderler seneye anaokulu ondan sonraki senede ilkokul bence en güzeli.


kem

ayberkeye katılıyorum bu sene ve seneye anaokulu ondan sonraki sene ilkokulCevaplamak için Üye ol