hangi tırnak makası

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


cevriye

Ben de kızımın etini kestim o çıtçıt makaslarla, benimki fazla değildi kanamadı ama çok üzülmüştüm. Daha sonra ben kendi makasımla kesmeye başladım. Tırnak makası değil ama, manikürde kullanılan şu minik et makasları var ya onlarla. Bununla kesmek acayip rahat geldi bana, etini kıstırma şansın yok ucu çok ince olduğu için sadece tırnağı kavrıyor. Evde varsa bir dene çok rahat oluyor, sonra kesebilirsen chicconunkinden alırsın.


jildando

Ah ah gittim 4 sene onceye. Ben mothercare in makas-tarak setini almıştım İlk başta makasla başlamıştım,  Maya daha 1-2 aylıkken çıt çıt deneyeyim daha kolay olur belki dedim, nitekim ilk kullanım sonunda vay kesinlikle daha rahat demiştim, taaa ki ikinci kez deneyene kadar. O kucucuk parmakta ufacıkta olsa bir kesik, hala içim acır hatırladıkça. Neyse araya anı girdim ama, ben mothercare in ucu yuvarlak kesimli olan çocuk tırnak makasını kullanıyorum her ikisine de. Galiba Chicco nun ki de aynı şey, Daha onla hiç kazam yok. Birde banyodan hemen sonra keserseniz o zaman tırnak yumuşak oldugu için daha kolay oluyor.


tastoli

Mothercare'in seti hem kullanışlı hem de herşey elinin altında :) tavsiye ederim...


izgi

bende mothercare in setini almıştım,yuvarlak uçluyu kullanıyorum,çıt çıt makası denemedim bile:)şimdi okuyunca iyi ki denememişim dedim kendi kendime.bende öneririm o seti.


Deynerya

Ben Chicconun makas şeklinde olanını kullanıyorum gözüm kapalı kesiyorum desem yeridir :) Makas şeklinde olanlarla pek etini kesme ihtimali yok bana göre.satrun

Bebek tırnak makasıyla etini kestikten sonra kayınvalidemin tavsiyesiyle kaş makasıyla kesiyorum.Çok büyük rahatlık.Tırnak makası şeklindeki bebek makasları tam bir kandırmaca bence.


idilseda

chicco kullanıyorum, kaza ihtimali yok denecek kadar az, güvenli, tavsiye ederim.


idilseda

chicco kullanıyorum, kaza ihtimali yok denecek kadar az, güvenli, tavsiye ederim.kader_eymen

mothercare in çıt çıt, arkası yuvarlak avuca kolayca alınabilir olan tırnak makasını kullandım 2 yıldır ve hiçbir kaza yaşamadım...


senayozturk

makas şeklinde olanla çok rahat kesebiliyorum hem ucu da küt olduğundan kaza riski yokCevaplamak için Üye ol