size muhtaç bir bebeğiniz var ve siz bel ağrısı çekiorsunuz....

gulsah_velihan soruyor: 9

feci durumdayım :(((

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Fundaaa

geçmiş olsun...


gulsah_velihan

teşk ederm funda :(


Fundaaa

beliniz niye ağrıyo,önemli bişeyiniz yoktur inşallah.Yakınınızda bir akraba veya samimi bir komşunuz filan yok mu gelip biraz ilgilense kuzuyla...(benimki bir hayal,inş birileri vardır )


gulsah_velihan

3 fıtığım varmış 2si ameliyatlık.sürekli bir ağrı var gece gündüz:( annm yakında ama ananem var onunda yanında yani sürekli bir yardım edenim yok malesef :(ayse_deniz

Çok geçmiş olsun bendede bel fıtığı var ve maalesf o ağrıyı çok iyi bilirim. Emziriyorsanız sizi rahatlatacak türde bir ağrı kesici içimezsiniz. Sıcak jel torbalar var. Eczanelerde satılıyordur. Yatarken onu belinize koyun bayağı rahatlatır. Ben hamileyken jel torbayla idare etmiştim; malum o zamanda ağrı kesici içemiyorduk.


jildando

Geçmiş olsun ne yazık ki bende biliyorum aynı ağrıyı. Benim ısınan bir elektrikli yastığım var, gece uyumadan önce onu çalıştırıp iyice ısınınca da kapatıyorum, sabaha genelde daha düzelmiş kalkıyorum.
Ben ilk bel fıtığı problemini okul yıllarında yaşamıştım, o zamanki doktorum 2-3 saatlik bir ders vermişti bana, nasıl hareket etmem gerekir diye. Hala oyle yaşıyorum çok faydasını gördüm. Tabi bu dediğim yaklaşık 12-14 sene oncesi, şimdi belki internetten arastırabilirsiniz. Gene aynı dönem fizik tedaviye ek olarak evde yapmam için bazı egzersizler vermiştiler, belki ufaklık uyurken biraz egrzersizinde faydası olur.
Herkes yatıp dinlenmek der ama malesef yattıkça kaslarınız zayıflıyor ve daha kotuye gidiyorsunuz, doğru hareketi yapıp kasları guclendirmek en dogrusu.
Belinizi sıcak tutan korse gibi birsey de kullanabilirsiniz. Tabi vakit bulabilirseniz yuzmekte en iyi çözümlerden. 


nurselif

geçmiş olsun canım.başlığı görünce çok şaşırdım 6 aylık kucakcı bir oğlum var ve bel ağrısından yürüyemeyecek haldeyim.emzirdiğim için ilaçta kullanamıyorum ve bana sıcak korse vs hiç iyi gelmiyor.bu acıyı çeken bilir allah yardımcımız olsun


ediluj

gecen hafta belim tutuldu çocuk olunca cok feci,omurumda hafif eğrilik varmış, gebelikten kalma olabiliyormuş..fizik tedavi bazı egzersizler verdi rahatladım.Ama ileride dahada sorun buyumesin diye kilo almamam ve egzersiz yapmam lazım:(
o bir iki gün bile bana cok zor gelmişti size bir an önce şifa diliyorum..
Birde ağrılar için alman tıpında yaygın kullanılan ulkemizde tıp doktorlarının ağır bir eğitim sonrası yaptıkları nöralterapi denen bir tedavi mevcut..İnternetten araştırabilir bir danısabilirsiniz..Ben kendimde hekimim gebeliğim sırasında ciddi bel ağrımolduğunda ilaçta kullanamadığımdan, gebelerde uygulanabilir dendiği için yaptırmış ve o dönem  çok rahatlamıştım..
sevgilerimle..


gulsah_velihan

çok teşekkr ederim hepinize.alah şifamızı versin.ben iyileşmenin yollarını araştırmaya devam ediorum.Allah bizi kimseye muhtaç etmesin,çocuklarımızı sağlıkla yetiştirmeyi nasip etsin inşallah..


Cevaplamak için Üye ol