8 Aylık bebeği olanlar

Sanemm soruyor: 10

Merhabalar ;

Sorum şu ki bu aylarda anne sütü alan bebeğiniz kaç saat aralıkla, günde kaç öğün ve ne kadar miktarda yiyor? ( bir kase ...vb.. gibi )

Günlük kaç cc su içiyor?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


aakin

6 aydan sonra ana ve ara öğünler oturmuştu. Kahvaltı öğlen ve akşam yemekleri arada da yoğurt ve meyve şeklinde. Anne sütü hala devam ediyor ama sabah öğlen ve gece uykusundan hemen önce. yani günde 3 kez. gece beslenmiyor 20 gündür bıraktık artık. Biberonlar sağarak verdiğim için miktar söyleyebiliirm. Günde 350 cc süt içiyor. yoğurt ve peynir de yiyor zaten. yeterli olduğunu düşünüyorum.


ema

Emme sıklığı; 8-10 defa 15 dk emiyor.İstediği zaman emiyor gelip yapışıyor sarılıyor emmek isteyince:)))

125 ml bitiremiyor gecede uyanınca su veriyorum gece daha cok içiyor.


Sanemm

Bebeğim uyumlu bir bebek. Uykusuna da düşkün. Bu nedenle gündüz uyanık olduğumuz saat toplamda 6-7 saat. Yemek yemeyi seven ancak bulamaç tercih etmeyen bir bebek.

Örneğin sabah 10 da kahvaltıya outrduysak kalkışımız 11'i bulur. Parça parça, yavaş yavaş yemeyi tercih eder. Öğle uykusuna da 12.30 da geçtiğine göre ara öğünlük zaman kalmıyor. Keza akşam öğünü de 1-1,5 saat kadar aheste ve uzun oluyor.

Haliyle uykuyu seven ve bu kadar yavaş yiyen bir bebeğe öğün sıklığını nasıl oluşturabilirim ki? Bu bakımdan iki ana öğün ve kalanında anne sütü alıyoruz o da ahım şahım değil malesef. Kilo gelişiminde sıkıntı yok ancak var mı benim gibi olan, ya da konuya dahil yorumu olan ?


ema

Eğer ana öğünden önce emmişse bir kaseyi bitiremiyor bazen çok acıkmış oluyor fazla bile yiyor ama kilosu yerinde olduğu için fazla vermemeye çalışıyorum.11,5 kilo :)))) 


ema

Öncede bende ara öğüne çok dikkat edip veriyordum bu seferde ana öğünde hiç yemiyordu.Ama benim sütüm baştan beri çok sanırım karnını sütle doyuruyor.

Sabah kahvaltıyı erkene alabilirsin biz babasıyla 7:30da kahtımızı yapıyoruz.TATLI_CADI

geçenlerde bir yazı okudum bir blogda keşke hatırlayabilseydim adresi..orada 1 yaşına kadar varsa anne sütünün ek gıdadan öncelikli olması gerektiği yazıyordu.ben de esasında önce emziriyorum.baktım acıkma emareleri var,o vakit günün saatine göre yemeğini yediriyorum.anne sütü yeterli aslında,sadece demir eksikliği yapıyor.o yüzden sabah kahvaltısını mutlaka yaptırıyorum ve pekmez mutlaka oluyor


ema

Ek gıdya başladıktan sonra su muhakkak verilmeli.


Sanemm

Su ve kaka kıvamı arasında doğru bir orantı var. 6. aydan sonra anne sütü ile ek gıda alan bebeğim başlarda su içmek istemedi. Ben de zorlamadım fakat bu dönemde kakasının oldukça katı kıvamda olduğunu gözlemledim. Bunun üzerine yuya önem veriyorum, en azından günde 130 cc su içiriyorum.

Suyun bir de şu özelliği var ki bebeğin midesinin bir şekilde büyümesi lazım ki öğün sayılarımız artabilsin. Şunun farkına vardım ki su içen bebeğim daha iştahlı oldu...TATLI_CADI

bebek suyu bile kaşıkla içiyorsa,biberona alışmıyorsa  dert:(


fiyonk

Ben ek gidaya yedinci ayda gectim tam anlamiyla, kizim da gec kalkiyor, bu yuzden sekizinci ayda, dokuzuncu ayda ben ek gida ogunlerini tam vereyim, kalan zamanda sut vereyim demedim. Sutle doymadiginda belli ediyor zaten, acikmis oluyor, istiyor bir seyler.. Ben kahvalti verip sonra tek ogun corba veriyordum, ve yogurt ya da meyve. Onemli olan bence anne sutuydu, yavas yavas ek gida ogunleri buyudu ve sayisi artti..Cevaplamak için Üye ol