Keçiören bölgesinde kreş tavsiyesine acil ihtiyacım var

bbulut soruyor: 10

Merhaba.Birisi 14 aylık diğeri 3 yaşında iki kızım var.Şu ana kadar ben ve bakıcı teyzemiz birlikte idare ediyorduk.Ben Eylül ortasında işe başlıyorum.Teyzemizin tek başına büyük kızımıza artık yetemeyeceğini düşünerek ablamızı kreşe başlatmaya karar verdik.Keçiören bölgesindeki annelerin değerli tecrübelerine ve tavsiyelerine ihtiyacım var.

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


umutarzu

Selamlar, oglum ilkyuvam a gidiyor 1 senedir, biz oldukca memnnunuz. Internetten adres tel vs bilgilerini bulabilirsiniz. Cekirge caddesine yakin yerleri


Sanemm

Bölgedeki parklarda annelere sorma sonucu aklımda olumlu görüşe sahip kreşler; Burçak Anaokulu, Gülveren Anaokulu, Sevgi Yağmuru. Ancak daha görüşme yada seçim yapmadım.

Görüşme yapar yada ikna edici bir fikre sahip olursam sizinle paylaşırım. Siz de edindiğiniz kreş yorumlarını paylaşın lütfen. Konuyu takipteyim.


bbulut

Umutarzu ve sanemm çok teşekkürler cevap verdiğiniz için.İlkyuvamla bir görüşme yaptım.ilk edindiğim izlenim fena değil.18 yıllık bir kurum olduklarını, tecrübelerini vurgulayıp durdular.Fiziki imkanları iyi görünüyordu.Aklımın bir köşesine yazdım.Özel çocuk dünyası ile görüşmeye gideceğim.İzlenimlerimi aktırırım.


bbulut

Yeniden merhaba.Bu bölgede kreş arayışında olan anneler için izlenimlerimi paylaşmak istedim.Özel çocuk dünyası ve altınpark içerisindeki 23 nisan kreşleriyle görüştüm.İlki bana oldukça amatör ve tecrübesiz fakat sıcak bir kurum gibi geldi.Yerlerine yeni taşındıkları için biraz güvenlik eksiklikleri vardı.Örneğin iki kademeli bir bahçeleri var.Ancak aralarında çocukların düşmemesi için bir korkuluk yapmayı düşünememişler.Bir de yemek listelerinde kahvaltı saatine çikolatalı ekmek koymuşlar.Ben evimde de çikolatayı kısıtladığım için sağlıksız ve gereksiz buldum.Bunun dışında mekanları, ortamı iyiydi.23 nisan ise geniş bir alanda olmadına rağmen oldukça basık ve iç sıkıcıydı.Girişten itibaren soğuk geldi.Tercih etmek için herhangi bir artısını göremedim.


dorates

bbulut ben de özel çocuk dünyası ile görüşmeye gideceğim cumartesi günü. biraz ön araştırma yaptım bir kaç nokta var takıldığım ama onun dışında iyi bir yer gibi. amatör bir yer değil diye biliyorum yaklaşık 10 senedir 2 sokak alttaydı binaları mekan değiştirdiler sadece ama evet o bahçe güvenliğini gözden geçirirlerse daha iyi olur. 3 yaş öğretmeni kalaba kız meslek lisesi okul öncesi öğrt bölümü öğr. usta öğretici. dans öğretmenleri, satranç mental aritmetik vs hepsi alanında uzman kişiler.kreşin tam karşısında oturuyuorum:) gidip gelirken izleme şansım oluyor. geçen hafta bir veliyle görüştüm yolda  kızını almaya gelmiş, çok memnun olduğunu söyledi İngilizcesinin baya farkettiğini söyledi.içine kapanık bir çocuktu şimdi çok mutluyum diye geziyor evde diyor.

yemek listesini incelediniz mi? kahvaltı saatinde çikolatalı ekmek mi var sadece ? bir de yazmayı unuttuğunuz bir detay varsa yazın ben de hazırlıklı olayım
didemcik

Etlik tarafına kadar uzanırım diyorsanız oğlumun kreşini gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Keşke geçen yıl bu kreşi bulsaydım da Oğluma travmalar yaşatmasaydım. Neon yuvaya gidiyor benim oğlum ve Keçiören senatoryumdan servisle gelen Öğrencisi var. Hatta annesini tanıyorum.tanıştık yani. Sadece cuma günleri kendisi alıyor kadın oğlunu karşılaşıyoruz. keçiörende bulamamış kreş.inşallah kimse geçen yıl benim yaşadıklarımı yaşamasın


bbulut

Merhaba dorates.Özel çocuk dünyasında aynı zamanda kurumun psikoloğu olduğunu ve yeni mezun olduğunu söyleyen genç bir bayanla görüşmüştüm.1 yıldır oradaymış.Diğer öğretmenler de bir kaç yıldır çalışıyormuş.Uzun süreli bir geçmişleri olduğunu söylemediler.Amatör olduklarını düşünmem bu yüzdendi.Kahvaltıda çikolatalı ekmek yanında peynir, domates, salatalık ve meyve çayı da vardı.Ama benim için önemli olan çikolatanın verilmesiydi.Bu arada buna benzer menüyle başka kreşlerde de karşılaştım.Abur cubur iline dikkat eden annelere bilgi vermek amaçlı belirttim.

Buğday çocuk kreşi ile görüştüm.Ankara üniv. ile ile il birliği içinde olduklarını,ingilizce-ispanyolca dersi verdiklerini ve Montesorri eğitimi uyguladıklarını söylediler.Buranın da iç mekanı dar, koyu renkliydi.Uyudukları odalar küçücüktü.

Çağla kreşiyle de görüştüm.Kreş ve anaokulu sınıflarının binaları ayrıydı.Geniş bir arka bahçelerş vardı.Tuvaletleri çocuk boyunda değildi ama yardımcı öğretmenle birlikte oldukları için sorun olmadığını ifade ettiler.

Bir yerden sonra bütün kreşler birbirinin aynı gelmeye başlıyor.Verdiklerini idda ettikleri eğitimler de üç aşağı beş yukarı aynı.Önce güvenliği iyi, ferah ve vicdanlı insanların olduğu bir yer sobra da burada 3 yaşındaki bir çocuğun alabileceği basitlikte bir eğitim ve bol eğlence arıyorum.


dorates

merhabalar, özel çocuk dünyası ile görüşmeye gittim kayıt yapmaya karar verdik 2-3 güne başlayacak umarım. ben genel izlenimlerimden bahsedeyim kreş hakkında bilgi sahibi olmak isteyen annelere faydalı olur belki

bahçedeki güvenlik sorununu konuştuk sipariş veriklerini belirtti müdür (Fatma hn)hanım taşlar özel bir malzeme ile kaplanacakmış görüşmeden çıkarken 2 bey gelip ölçü aldılar bahçeden.

tuvaletler çok temiz, mutfağı gezdim mutfak aynı şekilde temiz ve hijyenik, yemekler orda yapılıyor mutfağa girdiğimde öğlen yemeği hazırlanıyordu yemek listesine baktım öğlen etli sebze yemeği var her gün yanında özellikle bulgur pilavı ve ayran( ayranı kendileri yapıyorlardı)yemek yaparken saçlarını örtmüşler önlükleri vardı. kahvaltı menüsü gayet güzel geldi bana haftada bir gün omlet patatesli yumurta vs ek olarak çikolatalı ekmek var o pek gözüme batmadı. benim oğlumda evde yer çünkü.kahvaltısını iyi yaparsa bir dilim isterse veririm.

kamera sistemi var mı somayı unuttum açıkçası

montesorri eğitimi veren kreşleri bende araştırdım ama eğitim felsefesinin mantığına taban tabana zıt bir şekilde çok uçuk fiyatları. ahşap oyuncak ve eğitim materyallerine ağırlık verdiklerini hazırlık aşamasında olduklarını belirtti. güven duymamı gerektirecek bir diğer nokta ise müşteri bağlamak için gereksiz bir çaba sarfetmemeleri. belirli aralıklarla simena-tiyatro müze vs etkinlikerimiz oluyor katılım şart değil tabi tercih edenler oluyor ama sinema 3 yaş için uygun olmayabilir ben de göndermedim hiç çocuğumu dedi , bütün aktiviteler öğleden önce yapılıyor dedi öğleden sonra uyku saatleri var yarım gün daha mantıklı tam gün verecekseniz zamanı uykuyla geçer dedi vs . ticari bir kaygısı yok kesinlikle

öğretmenleri genç ama tecrübesiz değiller, 3 yaş sınıf öğretmeni 4 senelik bir geçmişi var genç olması benim için avantaj. ilkokul öğretmeni orta yaş tercih ederim ama kreş için genç olması tercihimdir. çocuklarla iletişimleri iyi güleryüzlü öğr.

senede 1 kere kırtasiye ücreti alıyorlar, her öğrenciye ayrı paket geliyor öğrenci kendi paketini kullanıyor 450 tl senede 1 kere

mental aritmetik 4 yaş üzeri imiş ama 4 yaş altına dikkat geliştirme testleri oyunları etkinlikleri yaptıklarını söylediler. biz evde bu tarz testler çözüyoruz buda hoşuma giden bir başka durum.güzel sanatlar dersinde ebru seramik vs çalışmaları olacağını söylediler. drama dersi öğretmeni alanında uzman spor hocaları var

genel olarak içime sindi başlayacağız bakalım umarım memnuniyetim hep böyle devam eder.

 Sanemm

Anlatılanlara baktığımda benim kreşten beklentilerimi karşılamıyor malesef.

Biz hiç hazır gıda tüketmiyoruz, menülerdeki çikolatalar, çaylar meyve dâhilinde bile olsa pek makul gelmiyor bana. Kahvaltı menülerini de oldukça yetersiz görüyorum kreşlerde.

Oğlum harfleri, sayıları, renkleri biliyor.Kendi kendine öğrendi, öğretilmesine karşıyım.Oysa kreşlerde dil eğitimi, mental aritmetik gibi oyun etkinlikleri görüyorum şahsen bunları da istemiyorum bu yaş itibariyle.

Benim kreşten beklentim çocukların bir aktivite zamanı ile sınırlandırılmadan gözetmen eşliğinde arkadaşları ile doğaçlama takılarak sosyalleşmesi. Bu beklentimi karşılayacak bir kreş malesef yok sanırım.


lisey

Dorates hayalindeki kresi bulmus gibisin, oyle ki sahibi yazsa bu kadar yazardi... umarim hep boyle devam eder :)Cevaplamak için Üye ol