çocuklarınıza gıda takviyesi veya vitamin kullanıyor musunuz?

sharma soruyor: 10

Zihin ve beden gelişimi için veya bağışıklığını güçlendirmek için herhangi bir gıda takviye kullanıyor musunuz? Kardeşim yeğenlerime balık yağı veriyor. Ben hiçbir şey vermedim bugüne kadar ilk yıldaki D vitamini ve demir hariç. Siz balık yağı, vitamin ya da arı sütü gibi bir şeyler veriyor musunuz? Özellikle yemek seçen çocuklar için.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


ssebnemm

Bir doktor bu vitaminler için zehir demişti bana. Hatta zamanla piyasadan kalkacaklarini söylemişti. Alerji doktorumuzsa şiddetle vitamin önerdi özellikle bağışıklığına destek olması için. Hatta içinde mineraller de olan VITAGIL verdi. Balığı düzenli yediği icin balık yağı kullanmıyoruz.


guta

Ben dönüşümlü olarak vitagil ve balık yağı kullanıyorum. Bir kutu bitince biraz ara veriyorum, sonra diğerini alıyorum. Öok zayıf iştahsız çocuklarım olduğu için doktorumuz bize veriyor.


mutluannelif

Kızıma Multitabs vermiştim bebekken. Hiç vermesem de olurmuş diyorum şimdi. Demir hiç vermedim. Bir ara gaza gelip balık yağı almıştım ama tadı bi acayip ben bile içemem. Hiç kullanmadık onu da. Yiyen çocuk için de gereksiz buldum.

Oğluma D vitamini vermedim henüz, Türkiye'de dayatılan D vitaminini vermemek için direndim, Amerika'dan sipariş bekliyorum.

Her şeyi yiyen çocuk için vitamin gereksiz geliyor, doktorumuz da önermemişti. Ama seçen, yemeyen çocuk için takviye yapılmalı.


SelmaOnurEmre

Balık yagini haftada birkaç kez veriyorum. Ama D vitamini çok önemli onu her gün veriyorum. Onun dışında birşey vermiyorum. Yurtdışında yaşıyorum burada demir verilmiyor zaten hiç.
sharma

Cevaplar için çok teşekkür ederim.

İştah açıcı olarak bir de keçiboynuzu okudum. Deneyeniniz var mı?


ssebnemm

Denemedim ama yine burda birisi eczanelerde satılan keçiboynuzu özü nu tavsiye ediyordu. Pekmezinden daha çok etkili diye yazmıştı.


asunar

Ben oğluma doğduğundan beri nutrilite Multivitamın ve omega-3 complex veriyorum. Çok da memnunum

 london

cocuk yasınız gorunmuyor 15 damla gunde 10yasa kadar dvit3

10 yasdan sonra 40 damla gunde muhakak verin.
d ve b12 sevıyelerı kontrol edılecek kanda
D 100   --  b12  1000 olacak.Yoksa bagısıklıgınız yetmez.


sappho

Doktorumuz, bu ve buna benzer takviyeler için şöyle der: Muska yaptırın daha iyi:)) hiç vermedim. Belki de dengeli beslendiği için ihtiyaç duymadım. Ama başından beri hep bir pazarlama oyunu olduğunu düşünürüm bu takviyeler için...Cevaplamak için Üye ol