Mineralli bebek güneş kremi

marisetti soruyor: 10

Merhaba


9 aylık kızım için güneş kremi arayışına girdim. Mineral içerikli, fiziksel koruma sağlayan bir güneş kremi almam gerektiği söylendi. İnternette araştırma yaparkan şu bilgilere rastladım.

"Fiziksel koruma sağlayan güneş koruyucular, piyasada mineralli diye satılıyor. Bu koruyucuları deri emmiyor. Cildinizin üzerinde, örtü gibi beyaz bir tabaka oluşturuyorlar. Bu tabaka, güneş ışınlarını bir ayna gibi geri yansıtıyor. Yani aslında bir tişört giymeden çok bir farkı yok. Bu arada, üstünde mineralli yazıp cildinizde beyaz bir tabaka bırakmıyorsa, o kremlerden de uzak durmak gerekir. Muhtemelen o beyaz tabaka etkisi, nanoteknoloji sayesinde ortadan kaldırılmıştır. "

eczaneye gittiğimde mustela ve diğer markaları sorduğumda artık hiç birinin beyaz tabaka bırakmadığı söylendi. 

Clarins markası söylendi, ama beyaz tabaka bırakıyor mu bilemiyorum.

Kafam çok karıştı. Siz ne tavsiye edersiniz ?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


nynnoa

trukid tam aradığınız krem :)


ogretmenim2

Bioderma abc mineralli gunes kremi


arda2007

Dead Sea Spa Magik Sunsafe güneş koruyucu krem


gizemkaraoz

Trukid in hangisi bırakıyor beyaz tabaka? Benim oğlum için kullandığımda olmuyor öyle bir durum


nynnoa

trukid sunny days daily SPF30+marisetti

trukid internet dışından satın alınabiliyor mu ?


Demgul

Mustela da gayet beyaz bırakıyor sürülmesi o yüzden zor oluyor


marisetti

eczaneye sordum dün mustela bırakmıyor dedi , sanırım daha önce bırakanları bu nano teknoloji ile bırakmıyor forma getirmişler, siz yeni mi aldınız ürünü ?nynnoa

Ben trukid bulamamıştım eczanelerde unnadodan almıştım sık sık kampanya oluyor zaten. Trukid geçen yaz kullanmıştım bu yaz tamamen susam yağına geçtim. İnternetten araştırmasını yapabilirsiniz +35 faktör koruma sağlıyor ve çok memnunum hala bembeyazız :)


egokce

çokzor biiş cidden cildin emmememesi lazım tişortle idare etmeye çalışıcaz buyaz da ama bioderma hakkında çok olumlu yazı okuyorum belki alıcam bende istemesemde güneşte zararlı kremde :(Cevaplamak için Üye ol