Doğum için Hastane Seçimi

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


barakuda

Bence yenidoğan ünitesi olan hastane şart. Yenidoğan ünitesi olup, gerçekleştirilen doğum sayısı yüksek olan hastane tercih etmenizi öneririm. Böyle hastanelerin masrafları da düşünüldüğü kadar yüksek değil. Çok vaka gördüklerinden acil durumlarda ne yapacaklarını iyi bilirler, hastaneniin konforu ikinci sırada gelmeli.


ediluj

ben kendimde doktorum..doğumumu ege üniversitesinde yaptım,yenidoğan ünitesi olan, gereğinde bana ve oğluma gerekli müdahalelerin gecikilmeden yapılacağı bir hastane olduğu için hocamız özelde de olablilir dedi belki özelde olsa daha konforlu olabilir eşim daha kolay girip çıkabilirdi ama sağlık&güven daha önemli tabii..
Bu arada özell hastanelrin hepsinde kötü&güvenilmez değil bu arada .gayet temiz&etik olan deneyimli ekibi olan ilgili hastanelerde var.Araştırın,doktorunuzdan memnunsanız ona bu konuyu danışın.Belki hastanesinde yeni doğan ünitesi yoktur ama bir sorun halinde hemen müdahale edecek deneyimli bir ekipleri vardır,olurda gerekirse sorunsuz transfer edebililer yenidoğan ünitesi olan bir hastaneye..
bebeğinizi sağlıcakla kucaklayın..


ediluj

.zaten yenidoğan ile ilgli herhangi bir sıkıntıda da aynı hastanede bile olsanız hiiç bir yakınını yanına almıyorlarKötü şeyler düşünme,sağlıcakla kucağına alacağını düşün,anneler pozitif olur..


ozdenin_oykusu

ben de yenidoğan ünitesi olan bir hastanede doğum yaptım ve uçuk bir ücret ödemedim.imgeiremselin

kesinlikle yenidoğan yoğun bakım ünitesi olan bir hastaneyi tercih edin derim. Son zamanlarda bazı kötü şeyler duyduk tabi ki ama bu her hastanede böyle olacak anlamını taşımıyor. Eğer dr.unuza güveniyorsanız onun çalıştığı hastanede yapmanızı tavsiye ederim.


septik

Yenidoğan yoğun bakım ünitesi olan bir hastanede doğum yaptım.Gereksiz yere,sırf para almak için yoğun bakıma almadılar bebeğimi.Uçuk bir ücret ödemedim.


ozlem_doruk

en ufak operasyon için bile her zaman tam teşekküllü hastane seçmekte fayda var bence.


kamila

doğum için kesinlikle yenidoğan yoğun bakımı olan bir hastane seçmelisiniz. umarım bir aksilik olmaz ama yenidoğan bebeğin bir hastaneden başka bir hastaneye nakli için özel ambulans olması gerekiyor. taktir edersiniz ki bu ambulanslar her hastanede bulunmuyor. herşeyi şimdiden düşünmeniz güzel ama karamsar olmayın lütfen. doktorunuza ve seçeceğiniz hastaneye güvenin. inşallah bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız. sevgiler 


jildando

benimde hastane secimimde en onemli kriterimdi. Bana gore mutlaka olmalı yeni dogan yoğun bakımı.
Bebekte birsey yoksa zaten kuvoze falan koymuyorlar. benimkileri koymadılar ve bende cıkarken ekstra birşey odemedim.


Cevaplamak için Üye ol