Bebeğim grip ne yapıcam bilmiyorum :(

denizberke soruyor: 9

arkadaşlar bebeğim grip bir türlü geçmiyor iki ayrı doktora götürdüm ikisi de ciğerleri temiz sağlıklı görünüyor ilaç vermeyelim dedi fakat şimdi dahada kötü oldu burnu dışına akmıyor ama burnunu çekince söylemesi ayıp sarı sarı balgamlı şekilde geliyor kendiliğinden bir türlü geçemedi balgamı ve burun tıkanıklığı yüzünden biberonla süt içemiyor iştahsızlık da hat safada ne yapıcam bilemiyorum :( 

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


tarantababu

bol sıvı ve ıhlamur, bitki çayları hep işimize yaradı bizim bu hallerde, vitamin takviyesini unutmamak lazım bi de..

geçmiş olsun:(


zeynep_bartu

Doktorunuza sorup burun akıntısı için zrytec damla verebilirsiniz. Okyanus suyu damlatıp burnunu acmaya çalışın, ağrısı için calpol ya da pedifen veriyorlar genelde, kilosuna göre dr yönlendirir mutlaka. Çok geçmiş olsun.


denizberke

Burun damlası olarak bruno kullanıyorum sürekli burnunu çekiyorum ama daha iki dakika geçmeden hemen geri doluyor.çok şükür ağrısı falan yok ama burnu tıkalı olduğu için biberon kullanamıyor sürekli kaşıkla içiyor.onu böyle gördükçe çok üzülüyorum benimyüzümden oldu zaten ben grip oldum ardımdan hemen o oldu :( geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.


bbade

Bu kis bizim icin ailecek hep griple gecti diyebilirim.

Sayet emziriyorsaniz ozellikle gunduzleri bol bol emzirin. Az ya da cok fark etmiyor yeter ki o sutu alsin.

Sayet oglunuzda oksuruk yapmiyorsa bol bol ihlamur icirin.

Bruno dokmeye devam.

iki dr da ilaca gerek yok dediyse lutfen ama lutfen bosuna oglunuzn vucuduna ilac sokmayin. Unutmayin hicbir ilaac masum degildir.denizberke

Zaten kafama göre ilaç kullanamam.malesef emziremiyorum 6.aydan sonra emmek istemedi bir ay sütümü sagdım bir ayda öyle emzirdim.makine az olan sütümü iyice azalttı çalışan biri olduğum için sürekli sagmaya da fırsatım olmadı şu en çok ihtiyacı olan zamn ama malesef anne sütü yok. işin garip tarafı formül sütü de içmek istemiyor.kaşıkla içiriyorum sürekli sadece gece bir kere biberonla içiyor.of ne zormuş bu durum :(  


    bir de burnu tıkandıkça kullanıyorum günde üç dört beş kez belki de zararı olurmu burun damlasının yoksa başka türlü burnu açılmıyor balgamını da atamıyor yoksa.


kpinar7

normal çocuk doktoruna değilde bence kbb ye götürün.
biz 3 ay sürünmüştük resmen, kbb ye gittik,ilacımızı kullandık maşallah o zamandan beri daha hastalanmadı.


iflah_olmaz

bol bol emzirin emzirmiyosanız bol bol ıhlamur soğuk buhar makinası yakasına cold mix sık sık burun temizleme burnunu ne kadar açık tutarsanız o kadar kolay iyileşir.geçmiş olsun.


denizberke

her hırıltı hissettiğimde bruno damla sıktım burnunu çektim baya düzeldi gibi geceleri çok şükür rahat uyuyor yavaş yavaş biberona tekrar geçtik.ama hala eski iştahımıza dönemedik o da zamanla olur inşallah eger bir hafta içerisinde tamamen geçmezse kbb a götüreyim diyorum.bir de ıhlamuru ne kadar vermeliyim kaç cc versem yeterli olur.


Hfrajha

İlaç kullanmaya çok karşı bir anne değilim açıkçası,başka bir doktora kesinlikle danışın elbet,Peditus gibi hafif bir ilaç kullanabilirsiniz, üstelik 2-3 günde de geçebilir hastalığı. Burnu tıkalı olduğu için yemek istememesi çok normal. Ben günde 2 kez yaklaşık 20-30 cc ıhlamur verirdim o aylarda hasta olunca.


Cevaplamak için Üye ol