Gebelikte 20. hafta doppler incelemesi...yardim!

elifbe soruyor: 9

20. haftada cekilen dopplerde bebegi besleyen kan damarlarimdan soldakinin akisi iyi bulunmadi. 23. haftada tekrar kontrole cagrildim. bu durumun bu surede duzelebilecegi, ancak duzelmezse rahim ici gelisim geriligi, erken dogum, tansiyon gibi riskler bulundugu soylendi. daha once boyle bir tani konulan anneler yardimci olursa sevinirim.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


burcuege

Benim bu konuda bir bilgim yok ama hamileliğinde her doktor günü bin türlü stres yaşamış bir anne olarak, sabırla gelecek kontrolünüzü stres yapmadan beklemenizi önerebileceğimi ille de yazmak istedim. Ben herşeyi dert ettim, güzelim hamilelik günlerimi ağzımın tadıyla yaşamadım.

Umarım hiçbir sorun çıkmaz ve sağlıkla gelir bebeğiniz.


dileksem

Baska bir yerde daha doppler kontrolune gidebilirsiniz. Saglikla bebeginizi kucaginiza alin.


wonderwoman

Bende plesanta yaşlanması vardı, sol damarda. Sanırım sizinkide aynı. 40. haftaya kadar kontroller sıkça yapılarak sorunsuz şekilde bitirdim hamileliğimi.Doktorunuza güveniyorsanız her şey yolunda gidecektir.


ayberke

Bende sizdeki durumun aynısı oldu.Ayrıntılı ultrasonda akım yavaşlığı söylenmişti.İleride gebelik tansiyonu olabilir dendi.Nitekim oldu.Bu işten en rahat kurtulmanın yolu sık kontroller ve kendinizde olan herhangi farklı bir durumu doktorunuza iletmek.Bende önce tansiyon yükseldi, sonra karaciğer ve böbrek testleri kötü çıktı, sonra kaşıntılar başladı(gebelik kolestazı) sonrasında idrarda protein çıktı sonrasında bebekte gelişim geriliği, ve erken doğum.Ama doktorum çok sıkı takip etti.(Bu arada şeker ve tansiyonda çıktı) Yanlız söyle bir şey var.Doktorum bebek aspirini kullandırıyordu.Bebek aspirinini kullanmayı bıraktıktan sonra bahsettiğim sorunlar 15 20 gün sonra hızla ortaya çıktı.Aspirin kullanmıyorsanız bence doktorunuza bir danışın derim.Mutlaka sık sık tansiyonunuzu ölçtürn .Çünkü yavaş yavaş yükseliyor.Ama çok korkmayın.elifbe

burcuege, dileksem ve wonderwoman iyi dilekleriniz ve verdiginiz moral icin tesekkurler.


elifbe

ayberke bana da doktorum corasprin verdi. tuzu kes ve bol su ic dedi. erken dogum derken? bebegin kac haftalik dogdu, ogrenebilir miyim?


ayberke

36 h 3 gun ken dogum oldu bebek 33haftada kaldi ama hic saglik problemi olmadi bunda yaptigim diyetin onemi cok


elifbe

ayberke saglikli dogduguna, kuvoze girmedigine sevindim. darisi basima insallah.


ayberke

Doktorunu dinle dediklerini yaparsan sikinti olmaz ama aspirini hic ihmal etme


Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Uykuya dalma problemi 11

2ay 10 gunluk bebek 12

berilimmmm
Son: Berilimmmm,

Tuvalet eğitimi 5

s_gur_s 2Y
Son: dilrubaa,

Kizim kreste yemek yemek ve krese gitmek istemiyor 4