Okuma kartları hazırlayanlar

AygulMelis soruyor: 6

Arkadaşlar AKILLI BEBEKLER AKADEMİSİ kitabını okuyup okuma kartları hazırlayan var mı acaba? Kartları hazırlamaya başladım ama sormak istediğim şeyler var lütfen yardım edecek birini arıyorummmm

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


shantaram

aygül'cüm ben okumadım kitabı ama ne sormak istediğini merak ettim.haydi sor sor..:))


sayna

ben hazirlamistim ama cok oldu.belki yardimci olabilirim.


AygulMelis

Kızlar yeni gördüm cevaplarınızı.. Kartlar grup olarak hazırlanıyor ben de 6 grup hazırladım ama gruplar eşit sayıda değil bu sorun olur mu acaba? Bir de çocuğa göstermek için belli bi zaman beklemek gerekiyor mu gün içinde yani. Peki Sayna faydasını gördün mü kızında yani fark yarattı mı ?


AygulMelis

Kitabı okuduysanız daha iyi bilirsiniz burdaki amaç okumayı öğretmek değil beyinde daha fazla bağ oluşturabilmek ben sınıf öğretmeniyim ve erken okumasının dezavantaj olduğunu düşünenlerdenim o yüzden okuması benim için farketmiyor ki zaten konuşamıyor bile :)


sayna

ben hem Aba yi hem on un orjinali diyebilecegim glenn doman in how to teach your baby to reading ve diger serilerini okumustum ilk aylar bi gazla. gruplarin sayisinin farkli olamsi onemli degil. onemli olan yazilarin boyutu,kalinligi. bu bebegin ayina gorbe farklilik gosteriyor. buyukten baslayyip gittikce azaltiyorsun. bi de kirmizi renkle yazilacak o var.5erli gruplar halinde gosteriyorsun. gostericegin saat bebegin esref saati :) nezamn keyfi yerindeyse. her grup icin enfazla 5 saniye. hemen goster- cek yani. her step arasi enaz 15 dakika olacak.

ben hazirladim ama sonra usengeclikten gostermedim:) suara dusunuyorum baslamayi. ama haklisin denen o ki ilk 1 yil bebege ne kadar saglikli uyaran verirsen noronlar arasi baglanti sayisini artiriyorsun.sadece okuma kartlari degil,gorsel,isitsel vs. ben olayi dogaclama bi sekilde goturmeye karar verdim dedigim gibi:)

her 3 cocugunda da uygulayanbi dr arkadasim onermisti bana ,o faydalanmis oldukca.

cok uzun yazdim ama detay soracak olursan yine yardimci olurum sana.Aba bira karisik anlatmisti yanlis animsamiyorsam bu okuma olayini. kolay gelsin:) mutlaka faydasini gorursun bebeginde.


selenozkul

Merhaba Sayna,

Ben de okudum kitabı. Şimdi hazırlayacağım. Kartlar 10*50 cm olacak fakat kalemin ucu nasıl olacaktı hatırlayamadım... Siz hatırlıyor musunuz?Cevaplamak için Üye ol