Oğlumun ismine karar veremiyoruz...

dtkeremm soruyor: 7

Öncelikle yeni bir üye olarak siteye bayıldığımı söylemek istiyorum.buradan o kadar çok şey öğrendimki:) Bende sizlerden bir türlü karar veremediğimiz doğacak oğlumuza isim konusunda görüş almak istedim.  Eşim Yavuz bense Barış ismini beğeniyorum. Ayrıca ikimizde Mete isminde kararsızız. Aslında tek isim bence bir çok açıdan ideal. Ancak birkaç yazıda iki isimli insanların tek isimli insanlara göre daha başarılı olduğunu okumuştum. Yavuz isminin anlamını yumuşatmak için Yavuz Barış konulabilir. Ama Yavuz Barış ya da Barış Mete isimleri ise kulağa çok uyumsuz geliyor. Yavuz Mete ismi ise sanki daha hoş gibi.
İŞTE BİR TÜRLÜ KARAR VEREMİYORUM :(
Ayrıca başka isim önerileriniz var mı ?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


gokalpileseyrialem

merhabalar, öncelikle hayırlı olsun sağlıkla kavuşun birbirinize demek istiyorum.isim konusuna gelince inan ben karar vermekte öyle zorlandım ki başkalarının fikirlerine asla müdahale etmemeye söz verdim :) Ama sana belki şöyle yardımcı olabilirim.İsim analizlerine göre belki fikrin değişiri. Harf harf karakter analizi yaparak bir isime daha fazla ısınabilir yada bu isimlerin kaç kişi tarafından kullanıldığını öğrenebilirsin.
Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi yazdığım bir blogum var. İsim analizi için linki ekliyorum.Sevgiler...
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/08/cokoprensin-artk-bir-ismi-var-gokalp.html


silky

bebegimin cinsiyeti belli olmadan once dusundugum erkek isim alternatiflerinden biri de mete idi. mete ismini cok severim.


ZeynepYenice

bende Mete ismini çok severim hatta Metehan daha hoş geliyor bana..
birde Tuna yada Tunahan ismi yada Emre..


oglumicin

Barış Mete Güzel bence


ozlemkaan

Kaan olabilirmi


sedaozkan

Bence Barış ismi güzel, Erdem ve Onur isimlerini de çok beğenirim ben mesela. 


TulinOzOz

Yavuz Baris guzel...Cevaplamak için Üye ol