İsteksizlik

sehergil soruyor: 10

Bebeğim 14 aylık olacak sadece akşamları emziriyorum. İsteğim sıfır. hala süt hormonlarından dolayı mı, iş ev yoğunluktan mı bilmiyorum ama bir çözüm bulmam lazım. Başbaşa sakince kalamıyoruz ki? Gece çocuğu uyuturken ben de yorgunluktan uyuyakalıyorum. Haftalardır böyle. Buna çözüm bulan oldu mu?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


nurus

isteksizlik neye karşı anlayamadım ?? emzirmek mi istemiyorsunuz??


nurus

emzirmeye karşı isteksizlik anladım..ahh nolur yapmayın.biraz sabır değerini bilin bunun.ne kadar isteyipte emziremeyen anneler var. Allah veriyor ki sütünüzü geliyor o da onun nasibi.benim sol mememde ki süt 1 yıl önce bitti.sadece sağ memeden emziriyorum.o kucağıma aldığım anda ki haz çok güzel.hemde o kadar büyük acılarla ve kanamalarla emzirdimki.6 aydan fazla böyle sürdü.sonra zamanla yavaşladı ve bitti.dişleri çıkınca da ısırmaya başladı kızım.hemde ne ısırmak.her seferinde kanatıyordu.kesseydim o ara keserdim.ama inat ettim kıyamadım.22 aylık oldu kızım herkes yeter artık kucağında koca çocuk diye güldü ama yok.1 kaşık dahi emse ona 1 kaşık şurup gibi olsun diye emziriyorum.


 tek meme de kesilmesin diye bu sene de oruç tutmuyorum.kızım ne zaman isterse o zaman bırakacağım.meme diye tutturması da yok gerçi ben ''hadi meme yapalım ''deyince aklına geliyor..


sayna

sehergil, ben eşine karşı isteksizlik diye algıladım ama yanlış mı anladım bilmiyorum....


canand

Ben emzirmek olmadığını düşünüyorum söylemek istediğinin. 

Eğer doğru anladıysam sanırım eş den bahsediyor arkadaş. 
Biraz çaba, biraz tensel temas gerisi zaten kendiliğinden gelir. Ben de uykuya düşkün biriyim ama eşime olan sevgim, onu yanımda hissetmek istemem vs.. uykuya galip geliyor. Yarım saat geç uyumanın kimseye bir zararı olmaz inanın. 
 


nurus

ayyyhh kafam karıştı yaww :O


o mu sahiden ...!!!sehergil

Kusura bakmayın anlaşılır diye çok açık yazmamışım. Eşime karşı isteksizlik. Bunu azaltan da süt hormonları olduğu için emzirmeden bahsettim. Cinsellikle hiç alakam kalmadı. Eşim de benim istememi bekliyor ama böyle giderse daha çok bekliycek. Bebek ayaktayken olmuyor bu işler. Gece 11-12 gibi bebeği uyuturken de ben uyuyakalıyorum. Hatta bugün evlilik yıldömümüz. İftardan sonra bebeği bakıcısına bırakmayı düşünüyorum. Eşimle böyle bi sürpriz yapayım bari. libidomu nasıl artırabilirim?


sayna

süt hormonları vajinal kuruluk yapıyor daha çok. o da isteksizlik. bunun için kayganlaştırıcı jeller kullanılabilir. durex in var.  onun dışında tensel temas illaki:) gece beraber yatmak lazım. bebişi yanında uyuyakalmak olmaz. buna bi çözüm bulmanız lazım.


mert_mert

:)) bizde çoçuktan dolayı pek fırsat bulamazdık uyusun dye beklerkende biz uyurduk :) çok kere iş başında yakalandık daha doğrusu ağlayınca yanına gitmek gerekti..sanırım çoçuklar hissediyor yani biz çokk balkondan balonlar yapıp uçurduk hahahahah..bazı şeyler kocanlada alakalı yani teşvik etmesi olaya zıplamaması gerek çünkü zaten hormonların üst seviyede az çaba sarfetsin sonra zaten rayına oturur..ayrıca vajinal kuruluk bende daha yeni gitti yani jeller olmasa kuraklıktan çöle dönüşürdüm :)))iflah_olmaz

bendede vajinal kuruluk sorunu ara ara oluyor.doktrum süt veren BAZI annelerin östrajen hormonunu baskıladığını bu nedenle kuruluk yaşayabileceğimi hatta bu kuruluk yüzünden sürtünmeye bağlı tahriş buna bağlı olarak da mantar gibi enfeksiyonlara durup dururken yakalanılabileceğini söyledi.

vajinal kayganlaştırıcıları tavsiye etti.su bazlı olanlar vajina ph.etkilemiyomuş.bir de mantar tarzı sıkıntılsrınız varsa gliserin içermeyen kayganlaştırıcı tercih etmeliymişiz.içindeki şeker de mantara neden olabiliyomUŞ.

ön sevişme çok kıymetli tabiki.ayrıca isteksizliğiniz yorgunluk ve hormonlarınızdan:-))düzeleceksiniz merak etmeyin:-))

uyku uykunun mayasıdır derler ya sevişmek de sevişmenin işte:-)))bol bol sevişin açılırsınız:-))

zaman yok evet ama uyuduktan sobra bi 1 saat çok değil yahu.gidin bi yüzünüzü yıkayın açılın,odanıza mumlar koyun.dokunun birbirinize yatakta sohbet edin:-)))devamı gelecektir:-)))


CokBilmis

13 aylık bebek gece 11-12'de uyuyorsa, bırakın sevişmeyi, insnaın kolunu kalıdrası gelmez o saatten sonra.

Ben de böyle bir sorun yaşamadım. Çünkü benim kız ilk 1 sene 7'de, ikinci sene ise 8'de uyumuş oluyordu. SOnra eşimle oturup film seyrediyor, canımız ne isterse onu yapıyorduk.

Bence de sorun isteksizlikten ziyade uykusuzluk ve yorgunluk... Önce bunlara bir çare bulmak lazım.Cevaplamak için Üye ol