yolculukta bebeğin yemeğini saklamak

ecem10 soruyor: 7

arkadaşlar bikaç gün sonra tatile çıkıyoruz. evde hazırlayacağım bizim kızın çorbalarını vs arabada bozulmadan nasıl muhafaza edebilirim ? yolculuk baya uzun olacak , her yerde de yemek yedirmek istemiyorum bebeğime.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


peyibal

Sıcak mı soğuk mu muhafaza etmek istiyorsunuz????


ecem10

sıcak ya da soğuk farketmez bozulmasını önlesin yeter.

hulyavetuna, bahsettiğin ürünlerini inceledim, çanta tipini alıcam sanırım.
 çok saolun.


barok

soğuk olmasını istediklerinize bir buz aküsü koyarsanız daha da çok dayanırlar 


berdemli

Bana sorarsanız ilk gün yiyeceği yemekler dışında dışarıdan yemek yedirmeye başlatın. 15 aylık demek bayağı büyümüş demek. Artık yollarda ki dinlenme tesisleri oldukça iyi. O kadar uğraşmaya değmez diye düşünüyorum. Ayrıca orada günlük yapılmış yemek yedirirken siz yemekleri bekleteceksiniz.  Bence daha riskli.


fatos

Geçenlerde emziren anneler grubunda bir anne bebeğinin yemeklerini küçük kavanozlara sıcakken koyup ters çevirerek -klasik konserve yapımı gibi- hazırlayıp İtalya'ya kadar yanında götürdüğünü ve hiç bozulma yaşamadığını yazmıştı. Belki öyle deneyebilirsiniz.


NeslihanOz

Kızımın dışarda birşey yememesi yüzünden ben geçen yıl, yemeklerini hazırlayıp tupperware kaplarına koyup soğuk tutan çanta ile götürmüştüm. Yol boyu yedirmek için de yine tupperware'in yemek termosunu kullanmıştım, hala da kullanıyorum, çok memnun kaldım...
Otelde de yanımda götürdüğüm kahve makinasının içinde ısıtıp yedirmiştim :)
Yeme problemi olan annelerin Allah yardımcısı olsun :(

Ama kkonserve işini hiç düşünmemiştim, süper fikirmiş :)


ozgecer

şimdiden iyi yolculuklar, benim oğlum hipp marka kavanoz mamaları çok seviyor, konserve olduklarından soğuk istemiyorlar ancak kapağını açtıktan sonra buzdalabında saklanması gerekiyor, yanınıza birkaçtane alırsanız rahat edersiniz.Cevaplamak için Üye ol