bana yardım edinnnn ?

feryalada soruyor: 7

merhaba arkadaşlar doğumdan sonra hep evdeydim çalışmadım ama şu anda güzel bir iş teklifi aldım. Ve eğer kesinleşirse Eylül de işe başlama olasılığım var İzmir Karşıyaka-çiğli taraflarında bildiğiniz 1 yaş çocukları da alabilen bir kreş var mı? Ya da çocuklarını bakıcılara bırakanlar memnun mu, ücret ne kadar veriyorsunuz ? Ben kreş bulamazsam bakıcı tutmak istersem nasıl bulabilirim? Off çok karışık oldu ama kafam da çok karışık bana yardım edinnnnn

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ediluj

Merhaba herseyden önce yeni işiniz hayırlı olsun,ben bebeklerin hep kısmetleriyle beraber geldiğine inanıyorum,bende İzmir osmangazi/bayraklıda oturuyorum.Benim arkadasımda küçük bebek için kreş araştırmıştı ama en erken amerikan koleji 15 aydan sonra kabul ediyormuş,üstün dökmen kollejide 18 aydan sonra..Benim oğlum 3 aydan itibaren bakıcı yanında biz bakıcımızdan cok memnunuz,700 veriyoruz,ama tabi bu biraz şansta.ben bakıcı ararken eş &dosta haber verip aramıştım, referanslı bilinen biri olsun diye,şirket yardımı ilede bulanlarda var.2 yaştan önce çok kreş önerilmiyor,bence ilk önce çevrenize bakıcı aradığınızı bildirin, bulduğunuz kişilerle görüşebilir,aklınıza yatan biri olursada çalışmadan önce birsüre beraber olabilir,gözlemleyebilirsiniz.Bu arada bebeğinizde bakıcısına alışır.Sevgilerimle..


AOA

Merhabalar.. İşiniz hayırlı olsun, bence 1 yaş için bakıcı daha iyi bir çözüm, henüz çok küçük, evde güvende hissettiği yerde olması bu yaşlarda önemli.


feryalada

teşekkür ederim ediluj benim de gönlüm bakıcıdan yana ama güvenilir insan nasıl bulunur bilmiyorum. Araştırmalara başlamam lazım.


feryalada

Evde bakılmasını istiyorum zaten sonuçta her düzeni evde yatağı oyuncakları kıyafeti mama sandalyesi herşeyi evde ama işte bakıcı bulmak beni korkutuyor çok ta çevrem yok aslında bilemiyorum ne yapıcam...


ediluj

Bulunur bulunur içinizi ferah tutun ama dediğim gibi aramaya başlayın,sonuçta birkaç kişiyle görüşüp deneme süreniz için  vakit kalsın,ben facebooktan arkadas listeme(nurturia yoktu ozaman hayatımda:)dahi haber salmıştım,özellikle memur tanıdıklarınız varsa,kurumlarda çalışan bayan çok olduğu için mutlaka referanslı tanıdıkları oluyor.


ilkayoz

Benim 10 aylık ikiz bebeklerim var,mart ayında beri çalışıyorum bakıcımız var ama annem ve kayınvalidem dönüşümlü olarak ona yardım ediyor.Pazartesileri evdeyim süt iznimi kullanıyorum,o gün hariç haftada 4 gün 8.00-19.00 arası geliyor ve 800 Tl alıyor,çocukların ütüsü hariç ev işi yapmıyor.Ağustosta 1 hafta tatile gidicez,sonrasındada bayram tatili eklenecek,yani 15 gün filan bakıcı gelmeyecek.Bu durumda ona yarım maaaş mı vereceğim?Aklım karıştı,yardımcı olabilir misiniz?


karla

bakıcı yerine okul derim ama yaşı da çok küçük iyi bir araştırm şartCevaplamak için Üye ol