çayyolu arnis anaokulu vs us akademi anaokulu

EsinKurkcu soruyor: 9

Merhaba. 3 yaşındaki oğlum için Çayyolu civarında kreş/anaokulu araştırıyorum. Arnis Anaokulu ve Us Anaokulunu beğendim. Ama ikisi arasında kararsız kaldım. İkisinin de artı yönleri var. Bu iki kreş ile ilgili bilgisi olan, çocuğunu gönderen, memnun olan ya da olmayanların yorumlarını öğrenebilirsem çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim:)

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


EsinKurkcu

Ne açıdan kötü? Çocuğa davranış açısından mı mesela? Biraz daha açabilirseniz çok sevinirim.


EsinKurkcu

:( Çok üzüldüm. Hiç duymamıştım. Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için.


kpinar7

Merhaba, Arnis'de yaşanan olaydan haberim yoktu, gerçekten çok üzücü, bizde Arnis'e ön kayıt yaptırıp son anda vazgeçtik, okul fiziki şartları gerçekten çok güzel, şimdiye kadar gezdiğim en temiz okulda diyebilirim, faket vezgeçme sebebim ise facebook hesaplarını takip etmeye başlamıştım, birincisi sürekli bir resim paylaşımı var, bu resimlerin bazıları etkinlik ama büyük çoğunluğu boy boy fotoğraf sürekli çocuklar poz verir moddalar, hatta bir çocuğun elindeki lego ile selfie çeker gibi poz verdiği bir resimde vardı, ikincisi yine paylaştıkları bir etkinlikte sanıyorum alem dergisi tarzında bir dergiden çocuklar resim kesiyorlardı, 3-4 yaş çocuklarının olduğu bir ortamda o derginin ne işi vardı, kesilecek başka hiç kimse kalmadı mı diye de sorguladım, bunun gibi 1-2 durum daha hoşuma gitmediği için vazgeçtim açıkcası. 


zuhalsugra

Merhaba; bu iki okul dışında 2 senedir kızımı gönderdiğim ve çok memnun kaldığım Mini Academy'i önereceğim. Ümitköy, Konutkent civarı bir çok okul arayışı ve bir kısa olumsuz deneyimden sonra tesadüfi bulduğum okulda sıcak bir ortam hakim. Okulun sahibesi çok olumlu, gelişime açık ve hep aile ile birlikte hareket eden bir hanım. Çocukların hastalıkları, huzursuzlukları ve bir çok konu birebir aile ile takip ediliyor, yani çocuk okulda oyalanıp eve gönderilmiyor sadece. Sonrasında hep bir takip söz konusu. 

Bunun dışında çok iyi bir İngilizce öğretmeni var okulun, birçok şey öğrendiler. Ayrıca okulun kendi pedagogu mevcut ve çocuklar sosyal ve psikolojik yönden de incelenip, eksik, ters vs bir durum varsa aile bilgilendiriliyor. 
Okuldaki yemekler için organik malzemeler tercih ediliyor, yoğurdu, öğleden sonraki keki böreği hep kendileri, faydalı malzemelerden yapıyorlar. 
Gordion'un hemen yanında Beyaz Gül'ün bitişiği. melisorka

Merhaba, 

Yeni üye oldum ve bu yorumu gördüm. Bende Ümitköyde kreş ararken Arnis'ide gezmiş ve kurucusu ile konuşmuştum. Ancak eşimin isteği ve alakasız bir neden ile  kızımızı başka kreşe verdik.
 Adını vermeyeceğim bu kreşten hiç memnun kalmadığımızdan tekrar Arnis'e gittik. Önceki kreşe ağlayarak giden kızımız şu anda son derece istekli gidiyor. 
nurhatay isimli üyenin bahsettiği durumu sorduk ve asla böyle bir durum olmadığını gerekirse ilgili tüm yerlere sorabileceğimizi belirttiler. Biz yinede yetinmedik ve sorduk. Hiç böyle bir olay gerçekleşmemiş. 
Bizce o bölgedeki hem fiziki şartlar hem öğretmen yapısı ve sayısı hemde deneyimlediğimiz kızımızın davranışları açısından en iyi kreşlerden biri, biz yürekten öneriyoruz. 


devlem

Arkadaşlar maalesef yazdığım çok açık,uzun, nedenler barındİran yazımı yanlış tuş muhalefetinden iki kez kaybettim. Arnis kids le ilgili tecrübemi anlatmıştım. Kısaca uzak durmanızı tavsiye edeceğim. Ben görüşme sırasında yaşadığım beni çok üzmüş olan olaydan dolayı oradan vazgeçmiştim. Daha sonra da hakkında kararımı destekleyecek şeyler duydum. Kısaca uzak durmanızı tavsiye edeceğim.


ktlcn

Merhaba


ktlcn

Evet bu okula guvenıp cocugumuzu gonderdık.bıze ıstedıgınız zaman gozlem yapmaya gelebılırsonız dıyolar ama gıttıgımızde kapıyı ılk basta kapatıyolar sız dısarda kalıyosunız cunkuuuu ıcerıde o hengame cocuklar karmankarısık duzenleme yapılıyor neden ıstedıgımız zaman gıremıyoruz dısarda bekletılıp sonra alınıyo acıklamalarıda su kapıda gozlem camı var bız cocuga bakuyoruz cama donukse ogretöene soyluyoruz ters cevırıyo dıye acıklama yapılıyor e onu beraber bı anda yukseı cıkıp bız bakmadan sız soylersnızı yıne benım cocugumun gece korkarak aglamaları basladı sureklı baska baska cocukların adını soyluyo hareketlerı degıstı ve aldık cocugumuzu gercekten Allah vıcdanlı ınsanlarla karsılastırsın ve bursakı kotu yorum yapanlsrı sordugumuzda ıste bılmem eskı calısanızmız dıgerıde coook zengın bı velımızdı evde sorun yasıyo vs dıye anlatılıyo bakalım benım bu yorumumın usrune neler yapıcsklsr benım yorumumu nasıl kaldırtıcaklar...


adayAnne

ktlcn, siz Arnis'ten mi bahsediyorsunuz ? Arada bazı yorumlar silinmiş sanıyorum. İlk soru da karşılaştırma yapıldığı için hangisinden bahsettiğiniz netleşmemiş. 

Özelden de olsa tecrübelerinizi yazarsanız çok sevinirim. Arnis'i inceliyorum şuan ilk izlenimim olumlu açıkçası.


Cevaplamak için Üye ol