güneş kremi

nesegocer soruyor: 10

selam güzel anneler;

bebeğimi güneşten korumak için ne kullanmalıyı, kaç faktör olmalı, marka tercihiniz var mı? yazanlara sevgiler...

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


Deniz06

@nesegocer: Kampanyanın bittiğini biliyorum, kampanya dışında da hangi güneş kremi sağlıklı konusuna sarktığı için konuşmalarımız, ordan kendinize uygun bir marka çıkarabilirsiniz diye linki göndermiştim.
Pınarege'nin söylediği gibi Kapbula'nın internet mağazasından ya da telefonla arayarak alabilirsiniz. Ben de Forum İstanbul'daki şubelerinden almıştım.


maydemir

merhaba

ben mustelanın ürünlerini kullanıyorum. Sadece eczenelerde satılıyor. Alerjik ciltlere göre de üretilidiği için alerjisinin olup olmadığını bilmediğimiz miniklerde rahatlıkla kullanılabiliyor.
sevgiler.


psiko_dramatik

ben parabensiz olduğu için Babyblanket aldım 50 faktör, sprey olduğu için de çok rahat kullanıyorum UVA koruma oranı da çok önemli imiş bu yüzden eczacı yine Parabensiz olan Bella B yi önermişti,diğerlerinde UVA koruma oranı belirtilmiyorken Bella B de %98 idi.


Dido_Kuziko

Ben de paranbensiz olduğu için Vichy'nin 50 koruma faktörlü güneş kremini aldım. Güneşe çıkarmadan yarım saat önce sürmek lazımmış tabi bi de deniz - havuzdan sonra tazelemek


bluetailedcat

Merhaba,
Biz geçen yılki tatilimizde (henüz Asya 7  aylıkken) La Roche Posay'in Anthelios Dermo-Pediatrics SPF 50+ ürününü kullanmış ve memnun kalmıştık. UVA korumasını vurgulamışlar özellikle, paraben de içermiyor. Kimyasal filtreler az.nesegocer

kapbulayı aradım az önce, ankara'daki annelere duyurulur, panora da şube açıyolarmış. gelecek hafta.


Serpilin_CemreSi

ben de kullanan arkadaşlarımın önerisiyle sebamed 50 faktörlü krem aldım.


Basak

@psiko_dramatik
Babyblaket paraben içeriyor maalesef.
Geçen sene ben de sizin gibi eczacı tavsiyesi ile Baby Blanket continuous sun sprey almıştım ve kullanmıştık. Fakat daha sonra EWG isimli sitenin varlığını öğrenip, Baby Blanket için arama yapıp, sonuçlara baktığımda, ciddi bir hayal kırıklığı yaşadım. Maalesef skoru çok yüksek bir ürün olduğunu farkettiğimde, o zamana kadar kullandığımıza çok üzülmüştüm.

http://www.ewg.org/skindeep/product/261214/Baby_Blanket_Kids_Sport_Continuous_Spray_Sunscreen%2C_SPF_50%2B/

(EWG' de skor ne kadar düşük olursa, sağlığa kötü etkisi o kadar düşük anlamına geliyor.)

Baby Blanket'in İçeriğinde paraben olduğu bilgisini de buradan öğrendim.

Aslında aksi bilinse de Mustela ürünlerinin de Paraben içerdiğini duymuştum.

Tüm bu nedenlerle Trukid' i bulduğumda çok mutlu oldum. Kimyasal içermeyen, mineralli, BPA ve Paraben free bir ürün:

http://www.ewg.org/skindeep/product/145803/Trukid_New_Sunny_Days_Mineral_All_Natural_Sunscreen%2C_SPF_30%2B/

Trukid' in, Unnado' da ara sıra kampanyaları oluyor, ayrıca Joker'ler de de satılıyor. Ben artık sadece Trukid alıyorum.septemberangel

ben geçen sene chicco kullanmışdım ama bu sene tamamen organik babe diye bir krem aldım eczaneden bir sorun yaşamadık her ikiside 50 faktör tek sorun biraz zor sürülüyor olmaları. bunun dışında bir de  kuzenim dr. fischer ın  güneş kremini  getirmiş kızım için 45 faktör sprey şeklinde ama gerçekten hem koruyuculuğu iyi hemde çok rahat sürülüyor.bulabilirsen onu tavsiye ederim bulamazsan da babe bence.


norador

hamilton yada cuppertone tavsiye ederimCevaplamak için Üye ol