Eşimden ayrılırken kızımız lütfen yardım edin

sema51 soruyor: 4

Merhaba

Uzun yıllardır sürekli huzursuzluk var evimizde. Birden çok kez düzeltme girişimlerim ve ayrılma denemelerim oldu. Detaylara girerek sizi sıkmak istemiyorum. Fakat artık devam edecek isteğim gücüm enerjim hiç kalmadı. Sürekli mutsuzum ve bu en başta kızıma yansıyor. Artık kesin olarak ayrılmaya karar verdim. Fakat neyi nasıl yapacağımı bilmiyorum. Eşim uzlaşmıyor, ayak diretiyor. Çocuğumun düzenini bozmamak için ondan evden ayrılmasını rica ettim. Gidecek yeri de olduğu halde kabul etmiyor, madem sen ayrılmak istiyorsun sen git diyor. Hatta bir süre rica ettim düzen kurana kadar git diye bunu bile kabul etmiyor.

Bana ne önerirsiniz? Farklı şekillerde konuşmayı deneyeyim mi? Yoksa hiç oyalanmadan kızıma ben bakacağım halde ve düzenini tamamen bozmak pahasına, bütün masrafları sırtlanıp kiraya çıkıp bir an önce hayatımı düzene mi koyayım. Ya da ne yapayım?

Boşanma tecrübesi olan arkadaşlar bana başka önerileriniz olur mu bu süreçte?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ilknur

Böyle bir tecrübem yok ama etrafta arkadaşların boşanma süreçlerinde dava açılana kadar ya da bitene kadar tam bilmiyorum evi terk etmemenizi önerirler. Evi terk eden eş kusurlu kabul edildiğinden (ortada belgelenmiş bir şiddet yoksa) nafaka talebinizde sanırım sıkıntı çıkıyormuş. İlk iş bir avukattan fikir almak gerekir, sizi en doğru yönlendirecek olan boşanma avukatları olacaktır.  Umarım sizin ve kızınız için en az hasarla geçer bu süreç.


beyaslale

Basimdan gecmedi ama konuyla ilgili cevremden bilgim var.Sırf anlasamamak degil de elinizde somut nedenler ve deliller varsa avukata danisarak uzaklastirma talebinde bulunabilirsiniz...Evi terkederek ona kolaylık saglamis olursunuz..ayrica bosanma Sürecinizde de size ve cocugunuza tedbir nafakasi vermek zorunda vermezse hapis cezasi var..Ama dedigim gibi somut nedenler olmasi lazim...Hakkinizda hayirlisi olsun..


nesejoy

siz olayın daha çok psikolojik yönü hakkında danışmışsınız ama bunun hukuki boyutu var. eşiniz anlaşma taraftarı değilse evden ayrılarak eline koz vermiş olursunuz. ilk yapmanız gereken güvendiğiniz bir avukat bulmak, ayrıca bu süreçte kızınız açısından nasıl davranmanız gerektiğini de ir pedagoga danışabilirsiniz. ayrıca psikolojik oalrak çok zorlanıyorsanız siz de bir uzmandan destek alabilirsiniz. böyle bir süreçte kendini güçlü hissetmek çok önemli. kolay gelsin. Umarım her şey gönlünüzce olur.


sema51

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Her yönüyle ilgili tecrübe önerilerinize ihtiyacım var.Cevaplamak için Üye ol