perde ve lamba için tavsiyesi olan var mı?

Tunam10 soruyor: 5

Bebek odamızı seçtik. Ay sonu gibi gelecek inşallah. Ben mobilyadaki desenlerde süslü perdeyi mobilyaıdan almak yerine kendim düz diktirmeyi düşündüm. Mobilya beyaz zemin üzerine mavi ve yeşil arabalar var. Mavi ya da yeşil perde, düz beyaz tül düşünüyorum. Yine uygun bir de lamba. Perde ve lamba konusunda  bakabileceğim yerler konusunda tavsiyelerinize açığım.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


nesejoy

perdeyi biraz koyu renk ve astarli yaptirmani oneririm. gunduz uykusu icin cok rahat oluyor. benim kizim aydinlik odada uyuyamiyor. ozellikle beyaz tenli insanlarin goz kapaklari isigi daha gecirgen olurmus.


HUS

Sevgili Tunam 10,
Oğlunuz odasını çok sevsin, keyifli dakikalara birlikte geçirin inşallah. En zor kısmı oda seçimi, onu da atlatmışsınız. Gerçi ben lamba için de çok araştırmıştım. Ashes'in önerdiği lambalar çok güzel. Ben epeyce baktıktan sonra ahşap bir helikopter almıştım ama sonra Bauhaus'da aynı odelin daha uygun fiyatlısını ve çeşitlilerini gördüm. Bulunduğunuz ilde varsa bir bakın derim.
Sevgiler...


yasemin_ekin

Biz perde ve lambada ucuza kactik. Perdelik kumasi bauhaus'tan aldık, ancak oranin terzisini kullanmadık, kayınvalidem mahalledeki terziye birseyler anlatti, terzi de dikti -ben adettir diye kizimin herseyini tam yapmamistim, 1-2 parcasi eksik kalsin demistik. Perde de dogumdan sonra dikildi-
 
Lamba da ikea'dan bez ustune kirmizi, mavi, sari cicek gibi islemelerin oldugu bir lamba aldik.(linkini bulamadim.)


esraozlem

Lamba olayını çok kolay halletmiştik. Ikea sağolsun :) Tavan lambası sarı güneş şeklinde olan, duvar lambası ise turuncu denizatı şeklinde olandan, sayfasında görünmüyor link ekleyemedim bu yüzden ancak en son gittiğimizde hala aynı modellerden mevcuttu.

Perde olayında ise tülünü renkli arıyorduk ancak istediğimiz gibi (turuncu/nar çiçeği renkleri ağırlıklı) bulamamıştık bir türlü. Daha sonra tamamen tesadüfi bir şekilde Evim dergisinin bir sayısında gördüğümüz ve çok beğendiğimiz bir perdeyi aldık. Tepe Home'dan hazır dikilmiş. Altına da bir de krem rengi keten astar yaptırmıştık.


nesejoy

bizim de duvar lambamiz Ikea nin pembe cicegi. egenime de bir tane ay bir tane yildiz aldim duvar lambasi olarak cok hos oldu.Cevaplamak için Üye ol