Doğum ve sonrası...

karanfilim soruyor: 2

Günaydın herkese

Son iki ayıma yaklaşıyorum.İlk doğumdumda emzirmekle ilgili çok ciddi sorunlar yaşadım.Göğüslerim çok yara oldu Şimdi de doğum kadar ,doğum sonrası ve emzirmek de beni endişelendiriyor.İçinizden benim gibi göğüs ucu yarası yaşayanlar eminim olmuştur.Avent göğüs kalkanı almayı düşünüyorum,kullanananınız oldu mu,kullanabilir miyim,faydasını gördünüz mü?
Göğüs uçları için 8.aydan itibaren krem kullanılmaya başlanıyor diye biliyorum.Siz öncesinde krem kullandınız mı,hangi kremler?
tavsiyeleriniz olacak mı?
biraz rahatlamaya ihtiyacım var ,yardımlarınızı bekliyorum...
Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim...

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


MCA

ben doğumdan önce lansinoh kullanmaya başlamıştım, yara ve kanama olmadı evet ama acıdan öldüm diyebilirim, yastığın kenarını ısırırdım bi yandan. bi tanıdığım sarımsak sürmüş (yoksa soğan mıydı) hiç sorun yaşamamış. avent kalkanım vardı resmen hayat kurtardı, atletin değmesine bile tahammülüm yoktu çünkü, kesinlikle tavsiye ederim. Ayşe Öner ayvayı tavsiye ediyordu ama kullanım şeklini unuttum inanın, bi araştırın isterseniz.


drusella

Ankara'da Akay hastanesinde 2 haftada bir emzirme eğitimi oluyor iki aşamalı, katıldım ve faydasını çok gördüm. Eğitimde gerekmediği söylense de arkadaş tavsiyesiyle 7. aydan itibaren lansinoh krem kullandım. Bir kez dışında göğsümde problem olmadı onda da kızım sağlam ısırmıştı :))
Cevaplamak için Üye ol