Amniyo Sıvısı Fazlalığı

buryav soruyor: 3

Genelde amniyo sivisinin azligindan bahsedilmis. bende de fazla cikti. patalojik sinirda degilmis ama dikkatli olmazsam erken dogum riski varmis. Var mi aranizda bu tip bir sorunu yasamis ya da yasiyor olan?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


nilaylilayla

benimde fazla ama patalojik sınırda değildi.. son haftalara kadar..son 2 hafta normale döndü...ama bunda dikkat edilecek bir durum yok diye biliyorum,yani şunu yaparsan azalır yada artar denilemiyor,size neye dikkat etmeniz söylendi?..diabet kontrolünüz yapılmıştır herhalde...benim gebelik diyabetinden dolayı fazlaydı...


EmineKartal

benim de fazlaydi tüm gebeligim boyunca. ancak sınır degerlerden hiç bahsetmedi doktorum. hatta sınır nedir hiçbir bilgim yok.
ben sakınca olarak sunu yasadim; bebek hamileligimin 41. haftasinda dahi asagi inmedi. sular o kadar yer kapliyordu ki, bebek yukarida kalmisti. en sonunda doktorum suni sanciyi önerdi, serumu aldiktan 6 saat sonra bile 2 cm'di açikligim. sonunda 1 saat içinde 3 kez suyumun bosaltilmasi suretiyle dogumum hizlanabildi, yoksa öyle bekleyecektik.
suyumun fazla olmasinin baska bir sakincasini görmedim, bunca beklemeye ragmen kolay bir dogum gerçeklestirdim.
doktorum bahsetmemisti ama -belki de sınır degerde olmadigimdandir- daha az su içmek amniyo sıvısının en azindan daha da fazlalasmamasina yardimci olabilir; çünkü azlik durumunda bol su içmek ve istirahat tavsiye ediliyor.


buryav

henna; doktorum sekerli gidalarin ve karbonhidratin sivimi arttirdigini ve dikkat etmem gerektigini soyledi. gunde 100 gr cikolata yiyordum ve 3-4 gunde bir de tulumba tatlisi tuketiyordum. simdi bunlarin cogunu kestim. dikkat etmeye calisiyorum. bununla beraber hamur isleri, karbonhidrat iceren gidalarida az tutuyorum.. gebelik sekeri cikmadi cok sukur. erken doguma sebebiyet verir dedi doktorum bana, eger daha da artarsa..

emine; patalojik sinir 80 imis, dateyli icin gittigim radyoloji uzmani oyle soyledi, onun yalancisiyim.. benimki 67 de idi henuz. umarim daha da artmaz. gidalarima dikkat ediyorum..Cevaplamak için Üye ol